iQLANDIA Liberec: Věda je zábava!

Přijít na kloub mnoha záhadám přírodních zákonitostí, proletět se vesmírem, prozkoumat lidské tělo nebo se vydat do nitra planety Země. Science centrum iQLANDIA nabízí zábavu – chytrou zábavu, při které se na chvíli proměníte ve vědce, lékaře nebo astronauta. Stovky exponátů navíc doplňuje neméně zajímavý program – science show plné výbuchů a netradiční experimenty i nejrůznější workshopy.

Nejznámějším obyvatelem iQLANDIE je Thespian – humanoidní robot, který umí mluvit. Ale i Thespian je jen jedním exponátem, kterých je v iQLANDII na čtyři sta. Teslův transformátor, Ohnivé tornádo, Interaktivní pískoviště či Simulátor kosmického výcviku. To jsou názvy jen několika z nich. Mnohé z exponátů se průběžně mění, science centrum chystá i nové expozice. Každá návštěva centra tak je jiná než ta před tím.

Ojedinělý zážitek přináší i Planetárium. Na kupoli o průměru devíti metrů shlédnete například film o dobývání vesmíru nebo se ocitnete v roli nenápadného průvodce Charlese Darwina na jeho výzkumných cestách a přijdete na kloub evoluční teorii.

iQLANDIA, to je také pestrá nabídka doprovodných programů. Při science show zažijete gigantický dusíkový výbuch, stanete se cílem toroidních vírů nebo si vyvoláte vlastního kouzelného džina. V moderních laboratořích zase můžete navštívit nejrůznější workshopy, týkajících se třeba přeměn energie, kouzelné chemie nebo lidských schopností.

Otevírací doba

1. 9. 2015 – 30. 4. 2016
iQLANDIA
pondělí: zavřeno
úterý – pátek: 9.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 19.00
neděle: 9.00 – 17.00

iQPARK
pondělí – pátek: 9.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 19.00
neděle: 9.00 – 17.00

V době školních prázdnin a státních svátků máme rozšířenou otevírací dobu 9.00 – 19.00

iQLANDIA Liberec

adresa: Nitranská 10, Liberec 460 07
telefon: +420 486 103 090
email: info@iQlandia.cz

Více o science centru a jeho programu najdete na webu www.iQlandia.cz.

Interneotvé stránky: http://www.iqlandia.cz/

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu