REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Ideální zimní středisko pro rodiny s dětmi v srdci Šumavy


Lyžařský areál Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy a  nalézá se nedaleko od Vimperka a Sušice, tedy přímo v srdci šumavské krajiny. Je vstupní bránou do Národního parku Šumava a rozprostírá se v nadmořské výšce 890 – 1120 m n. m. Tím je zde zajištěn dostatek kvalitního sněhu po většinu zimní sezony. Zadov je, díky profilům okolních, lehce zvlněných kopců, a vybaveností, předurčen pro pohodovou rodinnou zimní rekreaci spojenou s lyžařskými výlety po šumavských pláních.

V areálu najdete 8 kratších až středně dlouhých sjezdovek, lehké až střední obtížnosti, 2 lanové dráhy a 4 vleky. Pro vyznavače běžeckého lyžování je pravidelně upravováno až 50 km lyžařských běžeckých tras lehké až těžké obtížnosti.
Největší a nejnavštěvovanější místo pro lyžování je areál Kobyla. Zde se nachází nová čtyřsedačková lanovka s nástupním kobercem, a uměle zasněžované sjezdovky, které jsou i osvětlené pro večerní lyžování. Celkem je na Kobyle pět sjezdových tratí mírné až střední obtížnosti, v délkách až 800 m, které jsou vedeny lesními průseky a svojí šířkou jsou vhodné i pro carvingový styl jízdy. Areál je pro denní i večerní lyžování vždy čerstvě upravován. Na Kobyle jsou, kromě snowparku, také dva malé vleky, lyžařská škola s vlastním výukovým hřištěm, půjčovna lyží a snowboardů se servisem, tři rychlá občerstvení a sociální zařízení. Po celém Zadovu jezdí v zimním období zdarma kyvadlová doprava, která návštěvníky doveze až na lyžařský stadion na Churáňov- na turistické i závodní lyžařské běžecké tratě. Na večerní lyžování je také vypravován skibus z Písku a Strakonic a Vimperka. Pohodlí areálu Kobyla podtrhuje i to, že neplacené parkoviště pro osobní automobily a autobusy je vzdálené asi 50 m od sjezdových tratí a v případě nutné pomoci sídlí v těsné blízkosti Horská služba.
Vybavenost celého Zadova doplňuje zábava pro děti i dospělé- snowtubing, lanové centrum s několika okruhy různé obtížnosti, lyžařská škola s možností hlídání vašich dětí po dobu vašich aktivit, cukrárna nebo např. sportbar s bowlingem. Přístupnost na Zadov je bezproblémová. Pouze v zimním období se doporučuje mít na autě zimní obutí a pro jistotu přibalit i sněhové řetězy.
Na Zadově je dostatečná ubytovací kapacita, a ze 3 hotelů a desítek pensionů, nabízejících tradiční českou kuchyni, místní speciality ve formě polopenzí a plných penzí nebo ubytování včetně zvýhodněných skipasů, si vybere určitě každý.

Hlavními novinkami letošní sezony jsou: neplacené parkoviště u sjezdových tratí a snížené jízdné u denních a vícedenních jízdenek. Největší novinkou je však společné jízdné, do kterého se zapojilo 6 přilehlých šumavských areálů včetně německého Mitterdorfu.
Buďte vítáni na Zadově- pohodovém rodinném areálu v srdci Šumavy!

Adresa:

ČSTV, Lyžařský areál Zadov   
Zadov 162
384 73 Stachy

REKLAMA

Kontakty

tel.:     +420 388 428 119
fax.:     +420 388 428 133
e-mail:    [email protected]
Web:        www.lazadov.cz
Teletext ČT1, ČT2 strana 197,
Panorama- živé televizní vysílání na  ČT2 Po-Ne 8:00 – 8:55.

Ceník jízdného v LA Zadov – v hlavní sezoně na lanových dráhách:

Dospělí:
1 den        460 CZK
6 dní        2070 CZK

Děti (6-15 let):
1 den        350 CZK
6 dní        1510 CZK

– v hlavní sezoně na malém vleku

Dospělí:

1 den        280 CZK
5 dní        1000 CZK

Děti (6-15 let):
1 den        230 CZK
5 dní        650 CZK

Interneotvé stránky: http://www.lazadov.cz/la/

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA