REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Hradec nad Moravicí

 

 Město Hradec nad Moravicí je díky krásné přírodě, bohaté historii a velkému množství památek a zajímavostí významným výletním místem již od 19. stol.

Členitý terén, hluboké lesy, překrásné údolí řeky Moravice, hustá síť značených turistických stezek a cyklotras nabízejí výhodné podmínky pro pěší a cyklo turistiku. V Hradci nad Moravicí najdete také několik naučných stezek.

Zámek
Největším lákadlem našeho města je zámek. Do jeho historie se nejvíce zapsal rod Lichnovských. Má bohaté sbírky a prohlídkový okruh doplňuje hodnotná galerie.
Hradec však není jenom zámek – za zhlédnutí stojí mimo jiné kostel sv. Petra a Pavla ze 16. stol., křížová cesta Slezská Kalvárie, unikátní soubor pozůstatků zemních opevnění tzv. „šancí“ ze slezských válek, které daly jméno i nejnovějšímu lákadlu města – rozhledně Šance. Z jejího ochozu je nádherný výhled na Opavsko, Jeseníky a Beskydy. Opomenout nesmíme ani papírenský náhon, dlouhý 3,5 km, který vede třemi svahovými tunely a dvěma akvadukty.

REKLAMA

Dostupnost
Hradec nad Moravicí je velmi dobře dostupný po železnici i po silnici. Služby motoristům zajišťuje čerpací stanice a síť automobilových opraven. V cykloservisu Koska je dostatečně postaráno o potřeby cykloturisty. Město má dobrou občanskou vybavenost, najdeme zde plně funkční obchodní síť a zdravotnická střediska.

Kultura
V Hradci je Městská galerie a muzeum, divadelní a koncertní sál, kino, knihovna pověřená regionální funkcí a informační centrum. Působí zde Matice slezská, místní organizace Hradec nad Moravicí. Živou tradicí jsou hasičské akce, lidové zvyky, poutě a jarmarky. Hradec se zviditelňuje řadou společensko-kulturních aktivit (Otevírání jara a turistické sezóny, Beethovenův Hradec, Moravské hrady, Klasika pod hvězdami, koncerty, divadelní představení apod.)

Sportovní vyžití
Ke sportovnímu vyžití Hradec nabízí kurty pro tenis a plážový volejbal, volejbalové a nohejbalové hřiště, posilovnu. Navštívit můžete koupaliště nebo zajít na přírodní u Žimrovického splavu. Venkovní bazén se slanou vodou, vnitřní bazén a whirpool najdete v Belarii. Malé děti se zabaví na dětském hřišti Vodní hrad. Svou trasu si najdou milovníci inline bruslení. Za nepříznivého počasí jsou k dispozici víceúčelové haly. Na své si přijdou rovněž milovníci wellnes. Ani projížďky na koni nejsou na Hradci problém. Na řece Moravici pořádají vodáci oblíbené sjezdy včetně školy základů jízdy na kánoi.

Návštěvník města má možnost se ubytovat v řadě ubytovacích zařízení dobré úrovně všech typů ubytování od hotelů přes autokemp po turistické ubytovny, nachází se zde řada restaurací a provozoven rychlého občerstvení.

Kontaktní údaje:
Město Hradec nad Moravicí                  
Opavská 265                           
747 41  Hradec nad Moravicí                   
Tel.: 553 783 922                  
e-mail: [email protected]               
www.muhradec.cz                      

Turistické informační centrum
Opavská 265
747 41  Hradec nad Moravicí
tel.: 553 783 940
e-mail: [email protected]
www.ichradec.cz

Interneotvé stránky: http://www.muhradec.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA