REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Hrad Loket je gotickou perlou

Na skalním ostrohu v zatáčce řeky Ohře se nachází hrad Loket, místo lákající historií a kulturou. Vydejte se také na Svatošské skály, jedná se o nedaleké žulové skalní město, které bylo vytvořeno řekou Ohří. Kuriozitou v okolí je Vánoční dům, který nelze vynechat, na tomto místě si Vánoce můžete užít celý rok se vším všudy.

Hrad Loket

Tato gotická stavba je významná svým strategickým umístěním vysoko na skále obtékané ze tří stran řekou Ohře. Stojí na dohled od Karlových Varů a obecně platí za klenot celého kraje. Oslní vás svým vzhledem, historií i dávkou mystiky, která na vás zapůsobí. Hrad ve svých zdech skrývá rozsáhlou expozici útrpného práva a muzeum historických zbraní. Během své návštěvy rozhodně nesmíte opomenout výstavu místního dobového porcelánu. Odhalte osudy českých šlechticů, zručných řemeslníků či zakletých vládců Loketských skal. Můžete se pokochat překrásným a romantickým výhledem z hradní věže 26 metrů vysoké. Na své si zde přijdou i kulturně smýšlející návštěvníci. V podhradí Lokte se nachází přírodní amfiteátr, kde se koná mnoho kulturních akcí. Atmosféra těchto akcí doplněná tyčícím se hradem ve vás zanechá pocit krásně prožitého času. V parku pod hradem se nalézá pro ty nejmenší dětské hřiště, pro větší zas lanový park.

Svatošské skály

Řeka Ohře v oblasti mezi Loktem a Doubím prorvala karlovarský žulový masív hlubokým kaňonem. Na levém, nárazovém břehu řeka vytvořila vysoké žulové stěny. Vlivem průběžné větrné a dešťové eroze, a také působením mrazu, byly skalní skupiny rozpukány v mohutné skalní pilíře a jehlany. Skalní město bylo pro svou jedinečnost vyhlášeno chráněným přírodním výtvorem a nedávno byly také Svatošské skály vyhlášeny Národní přírodní památkou Jan Svatoš. V době romantismu inspiroval přírodní výtvor řadu umělců, například Johanna Wolfganga Goetha, Theodora Körnera či Sigmunda Freuda k literárnímu či dramatickému ztvárnění. Místní pověst se objevila i v knize pohádek bratří Grimmů.

REKLAMA

Vánoční dům

Připomenout si nejkrásnější svátky v roce si sem přijíždějí celoročně nejen návštěvníci z naší republiky, ale také z celého světa. Vánoční dům je rozdělen na několik částí, jednou z nejoblíbenějších a největších je ta prodejní. V další částí rozsáhlé expozice Vánočního domu je muzeum medvídků, které naleznete ve sklepení zámečku a také v části, kterou nazýváme Kouzelné městečkoMuzeum Vánoc je část Vánočního domu, kterou nemůžete vynechat, uvidíte zde na vlastní oči, jak to kdysi na Vánoce bývalo. V půvabném zámeckém sklípku spatříte staré ozdoby, pohledy, formičky na cukroví a dozvíte se o tradicích Vánoc v různých zemích.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, www.karlovyvary.cz, www.vanocnidum.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA