REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Hrad Helfenburk

Přibližně 5 km západně od Bavorova jsou na vrchu Malošín z dáli viditelné siluety zříceniny mohutného gotického hradu Helfenburk. Obklopen příkopem a velkými hradbami působí nedobytně, přičemž celý dojem ještě umocňuje vstup přes dřevěný most. V současnosti dokáže nalákat nejen na bohatou minulost, protkanou slavnými jmény, ale také na výborný rozhled.

Jedna z věží hradu byla totiž zpřístupněna jako rozhledna a z jejího vršku se rozprostírá krásný výhled na Kleť, Písecké hory s Velkým Jehelníkem i Šumavu s nepřehlédnutelným Boubínem.

Hrad byl založen v polovině 14.století a plnil roli správního střediska panství Rožmberků. Po vybudování Kratochvíle jeho význam upadal a hrad chátral. Ani vlastnictví Eggenberků či Schwarzenbergů toho moc nezměnilo. Ve 20. století byly zříceniny částečně upraveny, Klub turistů zpřístupnil zmíněnou vyhlídkovou věž.

REKLAMA

V současnosti patří Helfenburk městu Bavorov, je turisticky přístupný. Konají se tu příležitostné akce, vystoupení šermířů apod. V sezóně se zde pasou volně kozy. Bližší informace na tel.čísle 383 390 201.

Otevírací doba

duben-září: Út-Ne 10-17

vstupné 45Kč/25Kč

Jak se tam dostanete

Nejsnazší je to po modré turistické značně od silnice z Volyně do Bavorova (asi 1 km). Alternativně můžete jít přímo z Bavorova (cca 5 km).

Interneotvé stránky: http://www.municipal.cz/turistika/helfenburk.htm

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA