REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.10. a svátek má Bohumil

Hostinec U Zlatého slunce Kuks

Hostinec byl založen hrabětem F. A. Sporckem v r. 1699. V tomto domě sedával u džbánku piva nebo sklenky medoviny nejeden umělec té doby, který na zakázku hraběte Sporcka vytvářel slavné lázně KUCKUS BAAD.

Zde sedával sochař Matyáš Bernard Braun, malíř Petr Brandl, zajisté zašli i herci slavných divadelních společností, které v Kuksu hráli pro rozptýlení lázeňských hostů. Kdo ví, snad sem zavítal i jezuita Antonín Koniáš nebo Dr. Neumann, kteří dokázali hraběti Sporckovi znepříjemnit život v Kuksu. Hostinec, který Vám nabízí jídla tradiční i mnohé speciality, pamatuje začátky Kukských lázní, jejich rozkvět i úpadek. Byl zde i tehdy, kdy Kuks upadl v zapomnění a je zde stále a pozoruje, jak se Kuks probouzí.

Dnes je opět navštěvován umělci, kteří ctí odkaz tvůrců KUCKUS BAAD a svojí činností společně s námi píšou novodobou historii barokního údolíčka zvaného KUKS. I potomci slavného rodu Sweerts-Sporcků, stejně jako potomci a pokračovatelé úspěšného kupce Jana Jiřího Jeschkeho, při návštěvě Kuksu nezapomněli zajít do znovuotevřeného Hostince u Zlatého slunce.

REKLAMA

V kuchyni již dávno nevaří Sporckův kuchař Viercekel ani korbel piva nepřinese tehdejší hostinský Bedřich Jakubec, ale věřím, že si vyberete z nabídky minutkových pokrmů, salátů a desertů a budete stejně spokojeni jako bývali v Hostinci U Zlatého slunce spokojeni lázenští hosté před 300 lety.

Interneotvé stránky:

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA