REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Hledání rozkvetlých třešní

Hledání rozkvetlých třešní

26.4.2010

 

REKLAMA

Už tuto sobotu nás čeká 1. máj, lásky čas. A ten si vyžaduje polibek pod rozkvetlou třešní! Pokud nemáte tento voňavý strom přímo na zahradě, romantická procházka vás tento víkend nemine. Tak proč si ji nezpříjemnit na maximum a nevyrazit rovnou na romantický víkend? Našli jsme pro vás několik míst, kde se zamilujete.

 

Víkend na zámku

Celý víkend spát v prachových peřinách jako šlechtici? A přes den lázeňské procedury, kurzy vaření  či prohlídky zámeckých pokladů. No nezní to jako dokonalý romantický víkend? Mnoho českých zámků vám tento zážitek dopřeje, na vás zbývá to nejdůležitější – najít toho pravého (nebo pravou), s nímž si takový víkend budete chtít užít.

 

Kam na romantický víkend na zámku?

Romantika a hýčkání v ekologickém hotelu Chateau Mcely

Víkend na středověkém zámku Hrubá skála

Luxusní noc pro dva na zámku

 

A nezvoní vám náhodou svatební zvony?

Vzít se asi do prvního máje nestihnete, ale na obhlídku nejpopulárnějších romantických míst pro uzavření sňatku víkend určitě stačí. Romantický víkend vám každopádně udělá po náročném pracovním tempu určitě dobře. Zapomenete na všechny starosti, čas bude jen na pravou prvomájovou lásku a odpočinek.

 

Kam za jedinečnou svatbou?

Romantická svatba, snídaně do postele, večeře při svíčkách – to a mnohem víc na  

zámku Jemniště

Svatební den na jednom z nejstarších českých hradů Svojanov

Svatební servis Grandhotelu Pupp

 

Omamné vůně

Zahrnout ženu květinami lze dvěma způsoby.  Doslova – vykoupením místního květinářství dříve než ostatní – anebo přeneseně – návštěvou některého z nádherných skleníků a zahrad. Ty právě v této době hýří všemi barvami a vůněmi.  V příjemném květnovém sluníčku vám navíc procházka na čerstvém vzduchu ruku v ruce jedině prospěje. 

 

Kam v Česku za voňavými zahradami?

Do nejstarší botanické zahrady v Čechách na nejdéle pěstovanou bonsaj v Evropě

Vrtbovská zahrada – nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Května zahrada v Kroměříži – památka UNESCO

 

A kam tedy na třešně?

 

Nejdříve se ujistěte, že kvetoucí třešňový strom vůbec poznáte. Běžnou třešeň poznáte podle hustých bílých kvítků, které ale u okrasných druhů a japonských sakur mohou být až sytě růžové. Pokud ale neberete lidové pověry příliš vážně, líbejte se prostě kdekoli je vám to příjemné. 

 

Kam v Česku za kvetoucími stromy?

Biofarma Javořice Lhotka – biofarma s pěstováním ovoce

Tropický skleník Fata Morgana, japonská zahrada – Pražská botanická zahrada

Buchovská venkovská idylka

 

Lásky čas je prostě tu, ať už se ho rozhodnete strávit jakkoliv. Pokud máte s kým ho strávit, jedině dobře. Držte se ho. A pokud ne, užijte si tyto krásné dny péčí o sebe sama. Mnohonásobně se vám to vrátí.

 

Více informací na: www.kudyznudy.cz

 

Interneotvé stránky: http://www.kudyznudy.cz/cs/index.html?utm_source=tipy_na_vylet&utm_medium=PR&utm_campaign=tipy_na_vylet_PR

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA