REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Hlášení o stavu mláďat v Zoo Liberec

Plánujete cestu do Libereckého kraje? Pak do svých plánů zařaďte i návštěvu Zoo Liberec. I tam se narodila spousta mláďat, nenechte si je ujít.

Po přírůstcích u stád nyal nížinných, buvolců běločelých, sambarů skvrnitých, mravenečníka tříprstého nebo orlosupa bradatého, které proběhly v prvních měsících letošního roku, se v průběhu jara rozšířily počty zvířat i u další desítky druhů. Jak je v tomto období typické, nejvíce mláďat přibylo na úseku kopytníků a dravých ptáků, kde se po orlosupovi podařilo úspěšně odchovat i vzácné orly nejmenší, orly jestřábí a čimanga horská. V těchto případech se jedná o ceněné chovatelské úspěchy. Malá ptáčata dravců sice zůstávají se svými rodiči v zázemí zahrady, ale ostatní mláďata jsou v příslušných expozicích samozřejmě k vidění. 

Zoo v Liberci funguje již 116. rokem (založena 1904) a určitě tu další léta bude, ale letošní mláďata rychle odrostou. Doporučujeme návštěvu neodkládat. Každá vstupenka pomáhá – nejen zoo samotné (zisk ze vstupného je jeden ze tří pilířů financování zahrady), ale i ochranářským projektům – dvě koruny z každé vstupenky jsou věnovány na záchranářské aktivity pro zachování ohrožených druhů ve světě. 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA