REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Expozice času ve Šternberku je zábavou pro malé i velké

Tato jedinečná expozice zaujme nejen milovníky časomíry a technokraty, ale i všechny ostatní. Na návštěvu muzea je třeba si vyhradit hodně času, ten tu plyne hrozně rychle. Ve státním hradě Šternberk vám nabídnou prohlídku tří prohlídkových okruhů. Z původní stavby se zachovaly zbytky opevnění, zdi hlavního paláce a také mohutná okrouhlá věž.

Expozice času ve Šternberku

Zopakujete si zde své znalosti, které už jste dávno zapomněli a jistě tu získáte i spoustu nových poznatků. Jde o unikátní expozici vycházející z tradičního pojmu Šternberk – město hodin.

Prohlídková trasa Expozice času v sobě zahrnuje 10 místností. Čas je zde prezentován od počátku — od velkého třesku, přes vývoj vesmíru, první sluneční hodiny, až po ty nejmodernější atomové hodiny a různé moderní metody měření času. Tato ojedinělá expozice vám osvětlí mj. proces vzniku vesmíru a času, představí rozdílnost kalendářů a času v různých kulturách různých dob a popíše vývoj nejstarších hodin a principy měření času. Prostor zde dostávají také mechanické hodiny, elektrické a elektronické hodiny a zvláštní hodiny. Mezi zvláštní hodiny jsou obvykle zařazovány hodiny s neobvyklým tvarem, zvláštním způsobem pohonu, neobvyklým regulátorem chodu nebo funkcí. V neposlední řadě budou mít návštěvníci také možnost nahlédnout do hodinářské dílny.

REKLAMA

Státní hrad Šternberk

Prohlídkový okruh zahrnuje kapli, chodbu a pokoje prvního patra vybavené mobiliářem posledních majitelů. Prohlídková trasa Život na šlechtickém sídle vám umožní prohlídku pokojů druhého patra, kam patří např. Dámský salón, Lovecký pokoj nebo Velká jídelna. Součástí prohlídky je i návštěva zrekonstruované Liechtensteinské kuchyně. Přibližuje život šlechty od konce 18. do začátku 20. století, tedy dobu, kdy byl hrad ve vlastnictví rodu Liechtensteinů. Po absolvování prohlídky se vydejte na procházku do zámeckého lesoparku.

Město Štěpánov

Nedaleký Štěpánov vás naláká na tři zajímavé kostely. Novogotický kostel sv. Barbory, který byl postaven jako součást místních železáren. Dalšími kostely jsou pravoslavný chrám sv. Prokopa Sázavského a římskokatolický farní barokní kostel sv. Vavřince. Ve městě dále můžete spatřit sochu T. G. Masaryka nebo bustu Antonína Švehly, součást původního sousoší z 30. let 20. století.

Zdroj a více informací naleznete na: www.expozicecasu.cz, www.hrad-sternberk.cz, www.stepanov.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA