REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Empírový zámek Fryštát je unikátní památkou svého druhu

Kromě krásného zámku zde naleznete také zámecký park, který je krásným odpočinkovým místem přímo vybízejícím k procházkám. Ohrada s daňky a kozami je příjemným zpestřením nejen pro děti. Nedaleký DinoPark se nachází nedaleko Ostravy, můžete se do něj vydat na dobrodružnou výpravu do druhohor. Z DinoParku si kromě spousty zážitků odnesete třeba nové poznatky o historii naší planety Země.

Zámek Fryštát

V roce 1511 vypuknul v původním sídle požár, posléze byl na jeho místě postaven nový renesanční zámek. V roce 1792 se stali majiteli zámku příslušníci rodu Larisch-Mönnichů. Ti jej přestavěli do současné empírové podoby. Původně byl předurčen k industrializaci, čemuž nasvědčuje i fakt, že se zámek Fryštát dochoval jako jediný ze tří honosných zámků, které se na území města nacházely ještě ve 20. století. Interiéry zámku skrývají hodnotný soubor šlechtického nábytku, originální dobové šlechtické vybavení, a také zámeckou knihovnu. Na trojkřídlý zámek navazuje udržovaný přírodně krajinářský park, který byl v letech 1994 až 1997 zrekonstruován. Zámek je po ukončení rekonstrukce přístupný veřejnosti. V současnosti slouží ke kulturním a společenským účelům.

DinoPak Ostrava

Park se rozprostírá na dvou náhorních plošinách a je plný obřích modelů a zajímavých atrakcí. Desítky ozvučených scén s robotickými modely dinosaurů vás nadchnou, DinoExpres vás zase zaveze do míst mezi dinosaury. DinoPark neustále připravuje novinky v podobě nových modelů a scén, ale i netradičních herních a zábavných prvků. Čeká zde na vás 12 metrů vysoká aktivní druhohorní sopka, vaše děti jistě potěší dětské prolézačky, skákadla, houpadla nebo lanovka. V parku je dále 3D Kino s trojrozměrným filmem vyrobeným na míru pro DinoPark. Naleznete zde také občerstvení a DinoShop s dinosauřími suvenýry.

REKLAMA

Aquacentrum v Bohumíně

Aquacentrum nabízí venkovní i vnitřní bazény s doprovodnými atrakcemi. V areálu naleznete 25 metrů dlouhý plavecký bazén, relaxační bazén, chrliče, masážní trysky, vodopád, venkovní bazén, tobogán o délce 48 metrů a dětské brouzdaliště. Zpříjemnit si čas můžete v saunách (finská, parní, infrasauna) nebo na masáži. V roce 2014 byl wellness rozšířen o venkovní whirlpool a venkovní ochlazovací bazén. Na své si zde přijdou malí i velcí.

Zdroj a více informací naleznete na: www.zamek-frystat.cz, cs.wikipedia.org, www.dinopark.cz, www.bospor.info

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA