REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Egypt patří stále mezi oblíbené destinace

1. 3. 2022

Spousta z nás miluje sluníčko, písečné pláže, hotelový servis, průzračné moře a možnost pestrého vyžití. Ano, přesně takhle vypadá scénář spokojené rodinné dovolené. Pokud v tomto ohledu uvažujete o vhodné destinaci, zaměřte se na prověřenou klasiku. Tou je Egypt, který toho nabízí více než dost. Exotiku, pestrý výběr lokalit, a hlavně přijatelné cenové náklady vybraného zájezdu. Pojďte s námi poznat přednosti této země do nejmenšího detailu.

Proč právě Egypt?

Několik hlavních důvodů jsme prozradili už v samotném úvodu tohoto článku. Egypt patří do kategorie exotických destinací, které se pojí s velice zajímavou historií, kulturou a v neposlední řadě i gastronomií. Oddávat se můžete koupání v Rudém moři, ale také ve Středozemním moři. Záleží na tom, kam se vypravíte. Ve prospěch Egypta hovoří řada kladů.

 • Slunečná a horká léta
 • Zlatavý písek a pestré pláže
 • Možnost poznávání podmořského světa
 • Luxusní hotelová střediska za skvělé ceny
 • Spousta možností vyžití

Poznejte přednosti Egypta

Jestliže chcete dovolenou v Egyptě spojit také s objevováním nových a zajímavých míst, máme pro vás pár praktických tipů. Dovolená v Egyptě může začít kupříkladu v nejlidnatějším městě země, kterým je Káhira. Právě zde se zastavte u historických skvostů stojících rozhodně za podívanou.

REKLAMA

 • Egyptské muzeum
 • Mešita Muhammada Alího
 • Mešita Al-Alhar
 • Heliopolis

Při návštěvě Egypta byste si neměli nechat ujít ani egyptské město označované Ta Ipet neboli Luxor. Místní muzeum vám nastíní historii Egypta. Vše pak můžete podpořit návštěvou chrámu v Karnaku nebo přímo v Luxoru. V této oblasti patří k nejpopulárnějším Údolí králů, ale i Údolí královen. Výlety do těchto lokalit budou příjemným zpestřením každodenního povalování se na pláži, to si buďte jisti.

Egyptské pyramidy nesmíte minout

Co by to bylo za dovolenou v Egyptě, kdybyste nevyrazili také ke slavným pyramidám? V tomto směru se vaším středobodem stane egyptské město zvané Gíza. Jde o třetí největší město země, v jehož okolí se nachází slavné pyramidy. V rámci výletů po písečných dunách spatříte stavby, které mají za sebou opravdu dlouhou historii.

 • Velká sfinga
 • Menkaureova pyramida
 • Chufuova pyramida
 • Rachefova pyramida

Dovolená v Egyptě vás může přenést až 4 500 let nazpět. Právě při výletech do těchto oblastí se budou formovat ty nejlepší vzpomínky na tuto zemi. A to není vše, co Vám Egypt nabízí.

Specifická kultura a výjimečná gastronomie

Když využijete zájezd do Egypta, čeká vás přemíra relaxace, dobrodružství a poznávání. To se mimo jiné týká také tamní kultury a místních zvyklostí. Z plážových letovisek se můžete přesunout na místní trh, užít si smlouvání s tamními prodejci nebo se zúčastníte některých akcí.

Vaší pozornosti by neměla uniknout ani místní kuchyně. Když už vážíte dalekou cestu až do Egypta, ochutnejte egyptskou gastronomii. Té vévodí primárně ryby, kozí a skopové maso. Jejich gyros, kebab či fatagel jsou doslova k nezaplacení. Nabízí se vám možnost okusit tato jídla z místních surovin a dle jejich receptur.

Vyberte si zájezd do Egypta

Jestliže vás výše uvedené řádky navnadili a už si chcete pomalu balit kufry, zaměřte se například na zájezdy do Marsa Alam. Tohle a mnohá další letoviska si vás jednoduše získají. Při plánování dovolené v Egyptě vám bude nápomocen cestovatelský portál cKlub.cz. Ten toho přináší více než dost. K dispozici vám bude průvodce, ale také pestrá nabídka zájezdů. Volit je pak můžete na základě nejrůznějších kritérií, ať už to bude strava, kvalita ubytování a podobně.

Vymaňte se ze svého každodenního stereotypu a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do Egypta, která jak tušíte, může nabývat libovolných podob.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA