REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

EGON SCHIELE ART CENTRUM V ČESKÉM KRUMLOVĚ

V současné době probíhá výstava s názvem INTIMISSIMO (Intimita/soukromí), která potrvá až do 15. 9. 2013.

 Egon Schiele Art Centrum nacházející se v nádherném renesančním městě má svým návštěvníků jistě co nabídnout. Galerie je umístěná do bývalého městského pivovaru z 16. století. Hned jak vejdete do interiéru, uchvátí Vás všudypřítomná specifická atmosféra a s úsměvem na tváři Vás přivítá sympatický personál.  Prostory galerie o rozloze 3.000 m2jsou rozděleny do dvou částí. Ve druhém patře nalezneme stálou expozici o životě a díle Egona Schieleho a ve zbylých prostorách právě probíhající výstavu s názvem INTIMISSIMO (Intimita/soukromí).

Svá umělecká díla zde prezentují současní čeští a rakouští umělci: JOSEF BOLF; ALENA KUPČÍKOVÁ; ROMAN TÝC; MIRIAM SCHWACK; ZTOHOVEN; BERNADETTE HUBER; PAUL HORN & HARALD HUND; DANIEL AMIN ZAMAN.

Téma výstavy je velmi různorodě zpracované. K vidění jsou například pochmurné obrazy Josefa Bolfa, nápadité video „Myší palác“ od Paula Horna a Haralda Hunda, nebo díla vytvořená z lidského popele od Romana Týce. Za zmínku jistě stojí i práce Aleny Kupčíkové, která ke své umělecké tvorbě používá velmi netradiční materiál – chloupky z ženského a mužského ohanbí.

REKLAMA

 Po zhlédnutí výstavy je možné odnést si s sebou i něco na památku. Součástí galerie je muzejní obchod, který nabízí široký výběr uměleckých předmětů – např. pohlednice, plakáty, knihy, katalogy, reprodukce obrazů a originální grafiky… Plni dojmů z výstavy se pak můžete zajít občerstvit do kavárny, která se nachází na krásném nádvoří muzejního komplexu.

Interneotvé stránky:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA