REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Džungle, která nespí. Večerní provázení skleníkem Fata Morgana 3. 2.–25. 3. 2023

23. 1. 2023

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.

Pro velký zájem a oblibu v minulém roce Botanická zahrada Praha prodloužila akcí v podání podvečerní komentované procházky setmělými prostory tropického skleníku Fata Morgana. Noční návštěva expozice poskytuje zcela jiný zážitek než návštěva ve dne. Některé druhy rostlin rozkvétají právě za tmy a omamně voní, skleníkem se nese koncertování tropických žabek. Pusťte si video z prohlídky a zjistěte, co můžete zažít i vy!

Foto: ©Botanická zahrada Praha
Foto: ©Botanická zahrada Praha

Skleník Fata Morgana je v zimním období oázou plnou života a zeleně, a panuje zde klima exotických krajin. Zeleň vzrostlých stromů a kapradin doplňují kvetoucí begonie, orchideje a další tropické rostliny. I džungle má svou duši. Ta ani po setmění neusíná, naopak pulzuje životem, tajemnými vůněmi a zvuky. Celý skleník prostupuje atmosféra setmělého pralesa naplněná kuňkáním drobných tropických žabek a tajemným osvětlením. Během noci intenzivněji voní některé druhy rostlin. Tento jedinečný zážitek vám zprostředkujeme během komentovaných večerních prohlídek.

REKLAMA

Foto: ©Botanická zahrada Praha
Foto: ©Botanická zahrada Praha

Netradiční komentované prohlídky skleníkem Fata Morgana trvají přibližně jednu hodinu. Je nutné si předem rezervovat místo vyplněním jednoduchého formuláře na webu botanické zahrady. Rezervace je vždy potvrzena e-mailem a je závazná.

Dospělí zaplatí za prohlídku v rámci programu Džungle, která nespí 250 Kč, děti od 6 do 15 let 150 Kč.

Další informace na www.botanicka.cz

Foto: ©Botanická zahrada Praha
Foto: ©Botanická zahrada Praha

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA