Duet krásných zámků a muzeum nedaleko Uherského Hradiště vás nenechají chladnými

Zámek Buchlovice se řadí k nejdůležitějším barokním šlechtickým sídlům u nás. Zámek obklopuje nádherná barokní zahrada, která vás ohromí svou krásou. V nedalekém zámku Uherský Ostroh na vás čeká úžasné podzemí plné hry světel, stínů a fantazie i vzdělání, nevšední prezentace sklepních prostor zámku, ale i zámecké věže určitě stojí za zhlédnutí.

Zámek Buchlovice

Stavba zámku započala na konci 17. století na popud hraběte Jana Dětřicha Petřvaldského. Výsledkem mnohokrát přepracovaného architektonického konceptu je dokonalý příklad italské barokní vily. Místo je významné zejména pro svou kvalitní architekturu a rozsáhlé sbírky. V rámci prohlídkových okruhů si můžete prohlídnout interiéry barokního zámku. Areál zámeckého parku a zahrady patří k nejvýznamnějším a nejdochovanějším v České republice. V historické zahradě jsou dochovány prvky italské barokní zahrady, to ji činí jedinečnou. Park je poměrně rozlehlý, na jeho návštěvu si klidně vyhraďte i pár hodin. Je ideální třeba na rodinný piknik. Po rozjímání se zastavte v zámecké kavárně a čokoládovně, kde si přijdou na své vaše chuťové pohárky.

Zámek Uherský Ostroh

Jedná se původně o vodní hrad střežící obchodní stezku spojující Uhry s Prahou, který byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Návštěvníkům dnes nabízí prostřednictvím prohlídkových tras skvělé zážitky. Jeden z prohlídkových okruhů je návštěva ojedinělé expozice v podzemí zámku i zámecké galerie. Návštěvu podzemí ocení zejména příznivci ezoterie a děti, v podzemí zámku je program vhodný také pro děti. Další možností je okruh, který vás provede zámkem přes nejstarší zámecké místnosti až na zámeckou věž, odkud se vám naskytnou nádherné výhledy do širokého okolí. Za příznivého počasí můžete spatřit nedaleký majestátní hrad Buchlov.

Letecké muzeum Kunovice

Muzeum vzniklo a dále funguje díky zapáleným dobrovolníkům. Jsou to ochránci letecké historie, kteří chtějí své poznatky a lásku k letectví předávat dál. Jedná se o partu lidí, které spojuje vztah k technické historii a k letadlům zvlášť. Současný tým Leteckého muzea v Kunovicích snaží stav muzea, exponátů a služeb udržet a zlepšovat. V expozici muzea můžete spatřit letouny vyrobené v továrně v Kunovicích, ale i vyřazené armádní letouny ze zahraničí, například stroje MiG–15, MiG–21, Suchoje, Iljušiny nebo vrtulník Mi-4 a další. K cenným exponátům patří prototypy L-410.

Je to parádní podívaná pro znalce i pro laiky, pro malé i velké.

Zdroj a více informací naleznete na: www.zamek-buchlovice.cz, www.slovacko.cz, www.muzeum-kunovice.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu