REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Drsná kanadská příroda na jihu Čech

Nemusíte cestovat až za oceán, abyste poznali chladnou kanadskou přírodu. Stačí se vydat do jižních Čech, kde toto naleznete, jen v menším měřítku. Naleznete tam také zajímavý úkaz s názvem Ďáblova prdel, která dělá čest svému jménu. Další zajímavostí je rozhledna ve tvaru obří tužky a k ní přidružený lesopark.

Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada spadá dle historického dělení z velké části do území Čech a menší do Moravy. V české části Kanady můžeme nalézt místo, na kterém se potkávají hranice Čech, Moravy a Dolního Rakouska. Místo střetu těchto tří historických hranic se nazývá Trojmezí. V současném dělení ale patří park do Jihočeského kraje. Česká Kanada je chráněné území, respektive se jedná o přírodní park. Má rozlohu 283 km². Některé části přírodního parku byly za minulého režimu součástí pohraničního pásma, a tak byly z velké části ponechány svému osudu. Díky tomu zde mohli přežívat vzácné a chráněné druhy. Krajina připomíná krajinu severoamerické Kanady, množstvím zarostlých lesů, pastvin, kopců, vodních ploch a balvanů, sychravým počasím, chladnou zimou, ale i malým počtem osob zde žijících.

Ďáblova prdel pevná jako kámen

Už jen samotný název člověka donutí takové místo navštívit. Posledních 100 metrů je do strmého kopce. Po výšlapu zalesněnou krajinou se objevíte u jedinečného přírodního útvar dělající čest svému jménu. Až ho spatříte na vlastní oči, poznáte, že zkrátka nemůže mít jiný název. Balvan neobyčejného tvaru je považovaný za nejznámější skalní útvar přírodního parku Česká Kanada. V těsné blízkosti jsou kaskádovité rybníky, které také stojí za to shlédnout. S kočárkem se k útvarů ne úplně dobře dostanete.

REKLAMA

Rozhledna ve tvaru tužky

Naučnou stezkou od kamene Ďáblova prdel dojdete k nedaleké rozhledně a lesoparku U Jakuba. Vystoupat na rozhlednu můžete po 180 schodech točitého schodiště. Lesopark U Jakuba nabízí návštěvníkům naučný les, tajnou chodbu s překvapením, repliku slovanského opevnění s padajícím mostem, herní prvky, lezeckou stěnu, dětské hřiště a přírodní bludiště nebo bike-park. Vše je velmi citlivě zasazeno do přírody. U rozhledny je možné se osvěžit v místním občerstvení.

Zdroj a více informací najdete na: cs.wikipedia.org/wiki, www.jiznicechy.cz, www.ceskakanada.com

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA