REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Do Plzně nejen za pivem

10. 5. 2013

Přemýšlíte, kam se v květnu vypravit na výlet? Zveme vás do Plzně. V plzeňském pivovaru a Pivovarském muzeu kromě stálých prohlídek a expozic můžete v květnu navštívit několik speciálních akcí.

Proměny Plzně 24.4. – 5.6.

Až do 5. června vystavuje plzeňský výtvarník Jaroslav Hausner kolekci velkoformátových fotomontáží „Proměny Plzně“ v Návštěvnickém centru plzeňského pivovaru. Fotografie současné Plzně kombinuje s historickými pohledy, architektonickými detaily, žánrovými záběry, ba i reprodukcemi částí obrazů malířů z minulých. Vstup: zdarma. Více informací o výstavě.

Plzeňské stopy v Indii 17.5. – 31.12

Od 17. května Vás zveme do Pivovarského muzea v Plzni na unikátní výstavu“ Plzeňské stopy v Indii“, která zobrazuje život převážně plzeňských techniků v  indickém městě Ránčí v 60. letech minulého století zachycený na fotografiích, filmových záběrech a vzpomínkách. Výstavu, kterou uspořádal Ústřední archiv Plzeňského Prazdroje ve spolupráci s Archivem města Plzně a Státním oblastním archivem v Plzni můžete zhlédnout v rámci prohlídky Pivovarského muzea za běžné vstupné. Více informací o výstavě.

Muzejní noc  24.5. od 18:00

24. května večer ožije Pivovarské muzeum, Plzeňské historické podzemí i samotný pivovar. V Pivovarském muzeu se mezi 18. a 23. hodinou návštěvníci prožijí příběh piva. V původním právovárečném domě z 15. století odhalí tajemství výroby a způsobu podávání a pití piva od starověku do současnosti. Zároveň si mohou prohlédnout výstavu „Plzeňské stopy v Indii“.
Plzeňské historické podzemí nabídne od 18 do 22 hodin komentované prohlídky labyrintu, chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Prohlídky Pivovarského muzea a historického podzemí si rezervujte na tel: 724 618 357 či e-mailu [email protected]. Vstupné: 40 Kč. Více informací o Muzejní noci v Plzni.

REKLAMA

Nově se otevřou i reprezentační prostory Plzeňského Prazdroje. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout budovu generálního ředitelství, zahradní pavilon Formanku a další běžně nepřístupné prostory pivovaru. Prohlídka reprezentačních prostor začne v 18:00, 19:30 a 21:00 a je nutné si ji rezervovat na tel: 377 062 888 či e-mailu [email protected]. Vstupné: 40 Kč. Více informací o prohlídkách reprezentačních prostor.

Muzejní noc na nádvoří pivovaru doprovodí koncert nizozemského dechového orchestru SPON, který se skládá ze 70 vášnivých muzikantů.  Každé jejich koncertní turné je jedinečné, neboť na každé vyráží orchestr v jiném složení. Svým repertoárem orchestr vždy hledá spojitost s hostitelskou zemí. V pivovaru proto zahraje skladby Antonína Dvořáka, exotickou hudbu z Jižní Ameriky i skladby holandských skladatelů. Začátek koncertu bude v 19:15. Vstup je zdarma.

Pro účastníky Muzejní noci je zajištěna mezi 18. a 24. hodinou doprava MHD po Plzni zdarma.
Detaily o těchto a dalších akcích se dozvíte na www.prazdrojvisit.cz

Interneotvé stránky: http://www.prazdrojvisit.cz/cz/kalendar-akci-v-pivovaru/?utm_source=tipynavyletycz&utm_medium=article&utm_campaign=akcekveten2013

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA