REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Do Máchova kraje za relaxací i poznáním

 

 

 

REKLAMA

Není divu, že kraj, který se stal dějištěm nejslavnější básně K. H. Máchy, spisovateli tolik učaroval. Nabízí divokou přírodu, lesy a historické památky. Nemusíte být Hynek, Vilém ani Jarmila, abyste se vydali tento romantický kraj poznat blíže!

Mezi libereckým a středočeským krajem se rozkládá malebná oblast, která zve k návštěvě množství historických památek i přírodních krás. Kraji pojmenovaném po českém básníkovi K. H. Máchovi vévodí vodní plocha nesoucí též jeho jméno. Máchovo jezero je oblíbenou destinací hlavně v létě, kdy si můžete naplno užít vodních radovánek. Čeká na vás koupání, jachtaření či surfování. Za zmínku stojí i plavby lodí po jezeře, ze kterého je krásný výhled na okolní přírodu.

Srdcem kraje je rekreační město Doksy, ve kterém se můžete ubytovat po dni stráveném u jezera. Vydáte-li se na výlet s ratolestmi, navštivte Muzeum Čtyřlístku a seznamte je s hrdiny slavného komiksu vašeho mládí.  
V nedalekém CHKO Kokořínsko můžete obdivovat skalní útvary i romantické vesničky s  lidovou architekturou. Jako na prázdninách u babičky se budete cítit na Homutově statku.Výlet na pískovcové útvary Pokličky není nijak náročný a v rámci dne zvládnete i krátkou prohlídku hradu Kokořín.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA