REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Dětské a zkrácené prohlídky na Sychrově, na Zákupech a v Litomyšli

S ohledem na dětské návštěvníky a také na ty, kteří si chtějí prohlédnout zámek trochu jinou formou, anebo třeba pouze část zámku, si správy objektů připravily zkrácené, nebo přímo dětské prohlídky, které trvají kolem třiceti minut. Tyto zkrácené prohlídky nabízí zámky ve správě Národního památkového ústavu, územní památkové správy na Sychrově – konkrétně zámek Sychrov, Zákupy a Litomyšl.
   

SZ Litomyšl

Pro všechny návštěvníky, kteří nemají k návštěvě mnoho času, ale je jim líto litomyšlský zámek jen minout, nebo pro rodiny s menšími dětmi, připravila v červenci 2013 správa zámku v Litomyšli speciální zkrácené prohlídky „Letní pozastavení“. Prohlídky jsou realizovány od úterý do pátku vždy ve 12, ve 14 a v 16 hodin. Během cca 25-30 minutové prohlídky projdou návštěvníci reprezentačními sály 1. poschodí zámku. Během volné procházky se dozvědí základní data historická, několik zajímavostí z denního života aristokratické rodiny pobývající na venkovském sídle a budou upozorněni na nejkrásnější exponáty.
Klasické cca hodinové prohlídky zámku i v těchto vybraných hodinách zůstávají nezměněny.

SZ Zákupy

Hlavně pro dětské návštěvníky jsou na zámku Zákupy realizovány „Prohlídky s princeznou“. Rodina s dětmi si během 30 minutové prohlídky projde celou zámeckou trasou, ale výklad je uzpůsoben věku dětí a navíc jsou pro děti přichystány úkoly – během prohlídky zámku totiž musí hledat plyšové medvídky, kteří se stali symbolem Zákup díky medvědu brtníkovi, který je chován v zámeckém příkopu. Zákupské prohlídky s princeznou jsou realizovány denně mimo pondělí od 14.30 hodin.

REKLAMA

SZ Sychrov

Prohlídky s princeznou jsou nabízeny také na zámku Sychrov, a to denně, v každou celou hodinu. Rodiče s dětmi si na nádvoří vyzvedne princezna, která se skupinou absolvuje prohlídku schodišťové haly a celého východního křídla zámku. Výklad je zcela uzpůsoben dětským návštěvníkům, na závěr prohlídky se mohou děti s princeznou vyfotit.    

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA