REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Den otevřených dveří u McDonald’s v pátek 15.4.

V pátek 15. dubna se ve všech restauracích McDonald‘s v České republice uskuteční Den otevřených dveří. Tento den si můžete prohlédnout prostory, kam v běžném provozu nemáte přístup. Seznámíte se s procesem přípravy jídel, systémem práce a kontroly kvality a bezpečnosti potravin, se surovinami, které McDonald’s používá, ekologickým zpracováním odpadů nebo třeba se školícím systémem zaměstnanců. Získáte také zajímavé informace z historie společnosti McDonald’s. Prohlídku, která trvá přibližně 60 minut, si můžete rezervovat přímo u vedoucího směny ve své oblíbené restauraci McDonald‘s nebo na stránkách www.mcdonalds.cz.


Novinky roku 2011 u McDonald’s
McDonald´s v roce 2010 otevřel 4 nové restaurace a kompletním remodelingem prošlo 9 provozoven. V roce 2011 firma plánuje 2 – 3 nové a 10 – 15 kompletně modernizovaných restaurací. To znamená, že i návštěvníci Dnů otevřených dveří se mohou v různých lokalitách seznámit s nejmodernější tváří McDonald´s. Kromě designu restaurací McDonald´s inovuje i technologické vybavení provozoven. Tyto novinky zákazníci často ani nepostřehnou. A taky neustále doplňuje sortiment nabízených jídel o zajímavé novinky.

Ještě lepší hranolky
Hranolky McDonald´s jsou fenoménem. Aby byly ještě chutnější, společnost postupně vybavuje jednotlivé restaurace novými fritézami se sníženým obsahem oleje (low oil volume fritézy). Výhodou nové technologie je, že přístroje používají jen tolik oleje, kolik je opravdu nezbytně nutné na přípravu hranolek. A navíc po každém dvanáctém smažení olej automaticky čistí a filtrují. Tím se naprosto eliminují jakékoliv zbytky v oleji a výsledný produkt je ještě kvalitnější.

REKLAMA

Nové ozonizéry v kuchyních
Další z novinek, kterých si zákazníci v restauracích na první pohled asi nevšimnou, jsou tzv. ozonizéry. Tyto přístroje rozkládají vzduch v kuchyni a separují z něj páry z tuků a olejů. Tím je vypouštěný vzduch nejen zbaven vzniklých nečistot, ale také jakýchkoliv vůní a zápachů. Technologie je postupně zaváděna do některých rekonstruovaných restaurací.

Technologie pro efektivnější využití energií
McDonald´s postupně prověřuje nové procesy a technologické postupy, jejichž cílem je mnohem efektivnější využití zdrojů a energií. V současně době firma zkouší možnost využití teplého vzduchu vzniklého při výrobě jídla v kuchyni na předehřívání užitkové vody. Současně také v některých restauracích testuje možnost recyklace odpadní vody tak, aby došlo ke zmenšení dopadu činnosti jednotlivých provozoven na okolní prostředí a efektivnějšímu využití zdrojů.

WiFi zdarma pro všechny zákazníky
Aby se společnost McDonald’s ještě více přizpůsobila potřebám a přáním svých zákazníků, zavedla možnost bezdrátového připojení k internetu zdarna ve všech restauracích McDonald’s v České republice a na Slovensku. To se setkalo s úspěchem a k WiFi v restauracích McDonald‘s se připojil již miliontý zákazník.

Větší pestrost – nové chutě
McDonald´s je však především o nabídce kvalitního jídla. A také o pestrosti a možnosti volby. Od března letošního roku nabízí ve spolupráci se svým partnerem, společností Chiquita, nové ovocné pochoutky. Jedná se o tyčinku z čerstvého ananasu a nový ovocný mix. Kousek extra sladké odrůdy ananasu a ovocná kombinace melounu, jablka, pomeranče a hroznového vína vás nejen zasytí, ale dodá také potřebné vitamíny a energii.

Zájem o snídaně mimo domov roste. McDonald’s rozšířil snídaňovou nabídku
Snídaňová nabídka McDonald´s postupně oslovuje stále větší skupinu zákazníků. Podíl snídaňových tržeb u McDonald‘s v ČR je 11,6 % celodenních tržeb, což je v evropském měřítku McDonald‘s jeden z nejlepších výsledků. Proto McDonald’s rozšířil snídaňovou nabídku o několik produktů – Snack Wrap s vajíčkem (čerstvá míchaná vejce, šunka, čedar a rukola zabalené v pšeničné tortille), kuřecí McMuffin Fresh (kuřecí maso, čerstvá rajčata, ledový salát, plátek čedaru a omáčka McChicken) nebo lahodný jogurt s ovocem a cereálními sušenkami BeBe Dobré ráno Mini.

A navíc. McDonald’s soustavně pomáhá nemocným dětem. V roce 2010 vybral více než 2 miliony korun
Více než 2 028 524 Kč činil výtěžek z oslavy McHappy Day, která proběhla 19. listopadu 2010 ve všech restauracích McDonald's po celém území České republiky. Polovina tržeb z prodeje všech hranolek společnosti McDonald's v tento den a celá částka za prodej tzv. Pomocných ručiček putovaly na konto obecně prospěšné společnosti Ronald McDonald Charity, která pomáhá financovat ubytovací kapacity pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodiče při klinice dětské hematologie a onkologie nemocnice v Motole. Díky její činnosti nalezlo v roce 2010 přístřeší 550 maminek a dětí. Za osmiletou historii projektu jde již o 5612 malých i velkých návštěvníků. Další McHappy Day se koná 18. listopadu 2011.

V současné době jsou z důvodu rekonstrukce uzavřeny tyto restaurace:

•    McDonald’s Zličín I., Shopping Park Zličín, Skandinávská 11, Praha 5

•    McDonald’s I. P. Pavlova, Jugoslávská 11, Praha 2

•    McDonald’s Ruzyně, Letiště Praha, Terminál Sever II., Praha 6

•    McDonald’s Rozvadov, odpočívka Svatá Kateřina 100, dálnice D5, Rozvadov 

Více informací naleznete na www.mcdonalds.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA