REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Mariina vyhlídka

Můžete navštívit stovky rozhleden či vyhlídek, ale těch, které si vryjete do srdce, spočítáte na prstech jedné ruky. A jednou z nich určitě bude Mariina vyhlídka v Českém Švýcarsku. Najdete ji vysoko v horách, kde na samém vrcholku skály spatříte nově obnovený altán s kouzelným kruhovým výhledem do okolí. Při hledání zajímavých míst vás může trochu neprávem odradit nadmořská výška pouhých 428 metrů, ale věřte, že přímo na Mariině skále si možná budete připadat výš, než na Sněžce.

Mariina skála původně sloužila jako požární pozorovatelna a v roce 1856 ji turisticky zpřístupnil Ferdinand Kinský, který zde nechal postavit jednoduchý přístřešek. Místo se stalo mezi návštěvníky velmi populární, a tak náročnou cestu k vrcholu i dnes zdolává řada návštěvníků. Přímo k altánu je to nějakých 250 schodů, ovšem před tím musíte absolvovat hodně strmé stoupání z Jetřichovic po červené turistické značce. Kilometrická vzdálenost není tak velká, přímo z obce necelé 2 kilometry, ale se značným převýšením.

Výhled do okolí je vskutku impozantní. Můžete se kochat pohledem mimo jiné na Růžovský vrch, Strážiště, Studenec a skály Českého Švýcarska. Osobně bych ocenil informační tabuli, kde by se člověk více dozvěděl o možnostech okolního výhledu, ale faktem je, že turistická mapa vám udělá stejnou službu.

REKLAMA

Jak se tam dostanete

Autem nebo autobusem do Jetřichovic. Přijedete-li do vesnice, tak zabočte vpravo, silnice vás dovede až k rozcestníku červené turistické značky. Zde můžete zaparkovat, ti línější mohou ještě o cca 200 metrů dál kus od zákazu vjezdu, ale lépe tam nejezdit. Pak už je to po červené značce zhruba hodinu chůze a poloviční čas pro cestu zpět.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA