REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Colours se letos díky Nadaci OKD plně otevřou hendikepovaným

1. 8. 2014

Díky novému projektu Colours bez bariér, jehož partnerem je Nadace OKD, budou lidé s postižením moci plně vychutnat program oblíbeného ostravského festivalu Colours of Ostrava. Speciálně vyškolení asistenti pomohou vozíčkářům i nevidomým pohybovat se po areálu, speciální taxíky zajistí dopravu po celém městě.

 
Vedle již tradičních výhod pro držitele ZTP a ZTP/P, které spočívají v nižší ceně vstupenky a možnosti využít speciální tribuny nebo bezbariérové toalety, si hendikepovaní návštěvníci mohou zdarma objednat svého asistenta. „Jsme moc rádi, že kromě podpory zaměstnávání hendikepovaných, na níž se zaměřujeme především, jim můžeme touto cestou zprostředkovat i jedinečný kulturní zážitek,“ vysvětluje důvody podpory projektu Colours bez bariér Jiří Suchánek, šéf Nadace OKD.
Speciálně proškolení dobrovolníci mohou zájemcům usnadnit pohyb nejen po areálu festivalu, ale   i po celé Ostravě – například při cestách z nádraží, do hotelu či na doprovodný program. Dopravu po městě zajistí speciálně upravené automobily. Osoby se zrakovým postižením mohou požádat o doprovod asistenta při pohybu standardní hromadnou dopravou.
Koordinaci asistentů zajistí Informační centrum Colours bez bariér, na něž se zájemci mohou obrátit se svojí žádostí. Jedno bude k dispozici po celou dobu festivalu v pavilonu A na Černé louce, další pak na Masarykově náměstí ve stanu Nadace OKD.
Také hlavní areál festivalu a všechny jeho scény budou dostupné pro osoby na vozíku. U vstupní brány se počítá se speciálním koridorem, v areálu budou instalovány rampy, dřevěné můstky a pojezdové gumové pásy usnadňující pohyb osobám se ztíženou pohyblivostí a vozíkům. Před hlavní scénou a před scénou Barvy budou pro vozíčkáře umístěny speciální tribuny. Další scény budou mít do začátku vystoupení či představení rezervovaná snadno dostupná místa.
Nadace OKD připravuje na Colours a především souběžný Festival v ulicích také další zajímavosti. Na ostravském Masarykově náměstí umožní několika chráněným dílnám představení i prodej jejich výrobků, na sobotní podvečer chystá slavnostní předání grantů zástupcům neziskových organizací.

V Ostravě můžete navštívit také Cinestar Ostrava

Interneotvé stránky: http://www.okd.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA