REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Co skutečně potřebuji na čištění zubů?

15. 7. 2019

Když se balíme na prodloužený víkend, obvykle s sebou nechcete tahat moc věcí. Nikdy ale nezapomínejte sbalit základní pomůcky na ústní hygienu. Poradíme jak sbalit úsporně.

Radši kartáček nežli pastu, ale nejlépe obojí

Často vidíme ve filmech, že si někdo zapomene vzít na dovolenou kartáček spíš než zubní pastu. Pak vidíte to pověstné čistění zubů pastou na prstu. Věděli jste ale, že je daleko lepší zapomenout tu zubní pastu než kartáček? Zubní pasta sama o sobě totiž zubní plak neodstraní. Zubní kartáček ovšem ano. Mechanické čištění kartáčkem odstraní zubní plak, který se na zubech usadí během dne. Jednu nevýhodu to ale má – zubní kartáček bez pasty nedodá pocit svěžího dechu. Proto, pokud je to možné, si raději sbalte obojí. Kartáček se dá sehnat ve skládacím cestovním provedení a zubní pastu v malém balení dnes seženete všude.

REKLAMA

Potřebuji ještě něco dalšího?

Velké výsledky při pravidelném používání má i mezizubní kartáček. Může zabránit vzniku zánětu dásní, následné parodontóze a také vzniku mezizubního kazu. Už chápete, proč je tak důležitý? Jeho výhodou i pro cestování je to, že je velmi malý a přihodit tak můžete do jakékoliv kapsy. Vždy na něj použijte alespoň kryt, aby nedošlo k poškození drátku nebo štětin a čištění tak bylo dostatečně účinné.

Autor: Andrea Ivaničová, www.nazuby.cz

Interneotvé stránky: http://www.nazuby.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA