REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Co si sbalit na víkendový výšlap

16. 9. 2023

Jestliže jste milovníci turistiky a procházek v přírodě, určitě se vám bude do vaší výbavy hodit několik užitečných položek. Že nevíte, o které kousky se jedná? Nezoufejte! My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi.

Jaké oblečení a boty zvolit na víkendový pobyt v horách?

Na víkendový výšlap bychom si měli obstarat zejména kvalitní oblečení a pohodlné boty. A jak takové vhodné oděvy a obuv vybírat? Není to zase tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Oděvy by měly být především dobře prodyšné, abychom se v nich při sportovní aktivitě nepotili. Dále jsou vhodné i voděodolné svršky a tenká trička s funkční membránou. Na horách uplatňujte metodu tzv. vrstvení a budete v naprostém komfortu. Boty by pak měly být dobře odpružené, aby zvládly tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Do nižších poloh, do podhůří a na zpevněné turistické chodníky oceníte nízké trekingové boty. Naopak do vysokohorského terénu a na nezpevněné cesty více upotřebíte kotníčkovou obuv. Vyšší boty totiž lépe fixují váš kotník a chodidlu tak zajistí vysokou míru stability. Dále se vám budou na výšlap hodit i různé nástroje, jako je např. zavírací nůž. O těch se však dočtete více v závěru našeho článku.

A co módní doplňky? Které budou ty pravé?

Mezi oblíbené sportovní doplňky na výšlapy patří zejména stylové baseballové čepice nebo truckerky. Dobrou volbou budou také smart hodinky v digitálním provedení. Ty totiž mohou mít mnoho funkcí. Ukazují nejen čas, ale také měří trasu nebo např. vaši tepovou frekvenci. Na horách tak můžete mít přehled nejen o uběhnuvším čase, ale také o vaší fyzičce nebo o výkonu.

REKLAMA

Jaké další užitečné nástroje si s sebou sbalit na víkendový výšlap?

Na víkendový výšlap se vám pak budou skvěle hodit i nejrůznější otvíráky, pinzeta či malý šroubovák. Výborným řešením je multitool. V jednom malém praktickém nástroji totiž najdete např. výše zmíněný šroubovák, nůž či pinzetu. Nechybí ani pilník, kleštičky nebo páčidlo. Multifunkční nářadí vám může na túře velmi usnadnit život. Určitě tak tuto vychytávku zařaďte i do vaší výbavy! Také si s sebou můžete sbalit spacák, karimatku apod.. I tyto kousky vás v přírodě nezklamou.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA