REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Co s sebou na vícedenní výlet

6. 2. 2023

Když se vydáváte na cestu, ať už krátkou nebo dlouhou, je dobré si s sebou vzít správné turistické doplňky, které vám usnadní cestu a zajistí pohodlí v terénu. Zde je několik nezbytných doplňků, které si můžete vzít s sebou na vícedenní výlet.

Péřový spacák

Péřové spacáky jsou nepostradatelnou součástí vybavení pro výlety do hor nebo kempování. Jsou lehké, pohodlné a poskytují vynikající tepelnou izolaci. Před nákupem se vyplatí věnovat pozornost jejich hmotnosti a kompresi, abyste si je mohli snadno vzít s sebou na cesty. Nejmenší spací pytle zaberou při balení jen o málo více místa než láhev na vodu. Je třeba mít na paměti, že spacák musí poskytovat tepelný komfort odpovídající plánované teplotě.

Turistická láhev na vodu

Turistické láhve na vodu jsou nepostradatelné na krátkých i dlouhých cestách. Pomáhají udržovat tělo správně hydratované, což je nesmírně důležité pro zdraví a pohodlí organismu. Vyplatí se vybírat láhve z odolných a bezpečných materiálů, které se snadno čistí a přenášejí. V současné době je v předních outdoorových obchodech k dispozici široká škála lahví z nerezové oceli a plastu v různých barvách a provedeních, takže si mezi nimi vybere každý. Mnoho turistických lahví je vybaveno dalšími funkcemi, jako je například filtrace vody, která je užitečná zejména při túrách v těžko přístupných oblastech.

REKLAMA

Trekový batoh

Turistický batoh 30 l se může ukázat jako příliš malý pro vícedenní túru. Dobrý trekový batoh je nezbytný pro túry v horách nebo dlouhé procházky. Do něj se vejdou všechny potřebné věci, jako je jídlo, pití, oblečení, kempingové vybavení a další příslušenství. Pro zajištění pohodlí během celodenní túry je vhodné zvolit batohy s vhodným nosným systémem. Trekové batohy by také měly mít dostatek kapes a přihrádek, aby umožnily snadný a rychlý přístup k nejnutnějším věcem. Důležité je také, aby byl správně přizpůsoben velikosti a hmotnosti uživatele. Optimálně nastavený batoh znamená vysokou úroveň pohodlí při nošení. Za pozornost stojí také materiál, ze kterého je batoh vyroben, měl by být trvanlivý a odolný proti poškození. Všechny tyto vlastnosti jistě najdete v batozích renomovaných značek. Skvělým příkladem je batoh The North Face.

Kromě těchto několika základních položek vybavení existuje mnoho dalších drobných předmětů, které se budou hodit na každé výpravě. Patří mezi ně mimo jiné kompas, mapa, svítilna, kapesní nůž, lékárnička, teplé oblečení, stan, karimatka nebo turistický vařič. To vše by mělo být přizpůsobeno plánované cestě a počasí, aby bylo zajištěno maximální pohodlí a bezpečnost. Závěrem lze říci, že je vhodné vybírat výrobky z kvalitních materiálů, které jsou lehké a snadno přenosné a vhodně přizpůsobené potřebám a požadavkům každého člověka.

Foto: ©Pixabay.com

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA