REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Co plánuje Muzeum města Brna v zimní sezóně

Většina památek a turistických cílů se ukládá k zimnímu spánku. Naproti tomu Muzeum města Brna zůstává otevřené 7 dní v týdnu a láká na nejrůznější akce i v chladných měsících. Přípravy na adventní čas i akce na rok 2024 jsou v plném proudu. 

Sotva skončila hlavní sezóna pro většinu tuzemských i zahraničních památek a turistických cílů, Muzeum města Brna už začíná chystat program ve svých objektech i na chladnější měsíce v roce. Překvapením není ani otevírací doba sedm dní v týdnu, kdy i v méně navštěvované pondělky zůstávají přístupné některé z výstav (10.00 – 18.00) a také prohlídkový okruh Kasematy – věznice bez průvodce (9.00 – 18.00). Návštěvníci mohou také denně 9.00 – 18.00 navštívit Špilberkshop na malém nádvoří.

Za dveřmi je čas vánoční. Na co se můžete během tohoto krásného období těšit v Muzeu města Brna? Na hradě Špilberku je připravený program na každou adventní sobotu, tentokrát s názvem ŠPILBERK ŽIJE! Kouzlem Vánoc. 2. prosince společně s návštěvníky slavnostně rozsvítíme vánoční strom na velkém nádvoří. Vánoční LeSnění 9. prosince, to bude zábavný i poučný program pro malé i velké ve výstavě Lesem, který si pro vás nachystalo Oddělení muzejní pedagogiky. Tu pravou vánoční atmosféru nasajete 16. prosince, kdy bude na hradě Špilberku probíhat vánoční den s bohatým doprovodným programem i občerstvením. Každou adventní sobotu od 2. do 23. prosince budou mít průvodci nachystané také speciální večerní prohlídky proslulých kasemat – Kasematy při svíčkách. Vánoční programy pro malé i velké chystá i vila Tugendhat. Nebude chybět ani tradiční vánoční filmová projekce a také promítání vánoční grafiky.

REKLAMA

Už nyní probíhají přípravy tradičních i nových akcí na rok 2024. Hned 10. února se Brňané mohou těšit na druhý ročník ŠPILBERK ŽIJE! Masopustem. Následující měsíc, 28. března – 1. dubna, to bude již tradičně vícedenní akce ŠPILBERK ŽIJE! Velikonocemi a 30. dubna nebude chybět ani ŠPILBERK ŽIJE! Čarodějnicemi, kdy se už třetím rokem na hradě Špilberku rozhoří největší vatra v Brně.

Na začátku září muzeum představilo nový projekt STŘEDY V MUZEU. Vzhledem k úspěšnosti a zájmu veřejnosti chystá muzeum další zajímavé přednášky, komentované prohlídky a jiné aktivity i na rok 2024. 

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA