REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Sečská přehrada

Rád bych se s Vámi dnes podělil o večerní výlet přes Sečskou přehradu u města Seč na zříceninu hradu Oheb. O ohebu si můžete přečíst v další recenzi zde na portálu.

Samotná přehrada je tvaru nudle, jelikož omývá břehy okolních hor a kopců. Pokud se vydáte kolem ní, narazíte na opačné straně než je samotné přehrazení na starý židovský hřbitov, kempy a také na skvělá místa na koupání. Ovšem koupat se doporučuji nejpozději do první poloviny prázdnin, jelikož voda už pak dost kvete. Jinak přehrada je skvělým místem na trávení rodinné dovolené a jiné rekreace.

Pokud vezmu něco z historie přehrady a zajímavosti kolem stavby. Samotná přehrada byla postavena v letech 1925 – 1934 firmou Vendelín Dvořák podle návrhu firmy Ing. Ctibor. V roce 1947 byla uvedena do provozu i špičková vodní elektrárna. Přehrada byla vyvořena zatopením několika vesnic a i dnes, když je málo vody, je vidět špička kostela z jedné této vesnice.

REKLAMA

Popis hráze

Gravitační, oblouková hráz, vystavěná na Rulách a žulách železných hor. Pro oba její líce byl použit opracovaný kámen ve tvaru Kyklopského a řádkového tvaru. Na koruně hráze jsou umístěné strojovny návodních uzávěru spodních výpustí. Převod velkých vod je tvořen pětistupňovým kaskádovitým přepadem, který je situován nalevo od hráze. V koruně má hráz šířku 165m a její horní část je přemostěna silničním mostem.

 

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA