REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Útulek pro koně

Život člověka je od dávných dob úzce spjat s koněm. Dříve mu pomáhal v hospodářské činnosti, nyní slouží spíše jako prostředek zábavy, ať už formou jezdeckého sportu či prostých vyjížděk. Nicméně i tato zvířata se potkávají s těžkým osudem.

Právě proto byl kousek od Horšovského Týna vytvořen útulek, který se zabývá zejména zachraňováním týraných koní. Pokud se zajímáte o tyto krásné a ušlechtilé tvory, zastavte se tu. Zdejší pracovníci vás rádi seznámí s koňskými obyvateli, jimž se bohužel dostalo místo lásky a dobré péče jen týraní, bití a trápení hladem. Uvidíte, jak zde koně léčí a vracejí zpět do života, jak jim dodávají důvěru a lásku v lidi, kteří je mnohdy trpce zklamali.

Otevírací doba

Návštěvní hodiny nejsou určené, protože případy týraných koní a jiné problémy se vyskytují "neohlášeně", z toho důvodu je lépe před návštěvou zavolat na tel. 604 72 95 06 a dohodnout si termín.

REKLAMA

Dopravní dostupnost

Miřkov najdete na trase Horšovský Týn-Bor u Tachova.Pokud jedete z Plzně, v Horšovském Týně na semaforu odbočíte vpravo,pokud jedete od Folmavy či Domažlic,na semaforu odbočíte vlevo a pak stále na Bor u Tachova. Miřkov je 9km od Horšovského Týna. Hned na začátku Miřkova odbočíte vpravo ke Konzumu a útulek je naproti obchodu.

 

 

 

 

Interneotvé stránky:

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA