REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Český Krumlov to je mix zážitků. UNESCO i výtvarné umění a návštěva grafitového dolu!

Český Krumlov netřeba dlouze představovat. Mimořádně krásné město plné architektonických skvostů v samém srdci jižních Čech. Dominantou je tu bezesporu hradní a zámecký komplex, který je druhý největší v České republice a zároveň patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. To dokazuje i fakt, že v roce 1992 byl celý historický komplex zapsán do Seznamu památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Za medvědy, zlatým kočárem, do divadla a na nejvěžovatější ze všech věží

Krumlovský komplex má snad vše na co si vzpomenete, a tak nejen děti potěší, že v příkopu pod zámkem jsou k vidění medvědi. I samotný komplex skrývá nejeden poklad. Na prohlídce můžete vidět původní zámecké interiéry z doby renesance a baroka, ale také Eggenberský sál se „zlatým“ kočárem a impozantní Maškarní sál. Vynechat nesmíte originální barokní divadlo, které je jedno z nejzachovalejších barokních divadel na světě. Vyjdete-li 162 schodů, můžete si užít kouzelný výhled ze zámecké věže. Zámecké putování by nebylo kompletní bez procházky zámeckou barokní zahradou ze 17. století s unikátním přírodním divadlem s otáčivým hledištěm.

Centrum města to je Egon Schiele Art Centrum

V centru města nelze minout Egon Schiele Art Centrum věnovanou stejnojmennému rakouskému výtvarníkovi, který v Českém Krumlově strávil své tvůrčí období a získal tu mnoho inspirace pro svá díla. Na ploše více jak 4 000 m² je vystavena umělecká tvorba především umění 20. století světových i domácích současných umělců. Galerie je unikátní i tím, že celoročně nabízí deset ateliérů a apartmánů pro umělce z celého světa.

REKLAMA

Grafitový důl

Český Krumlov má i jednu nevšední turistickou trakci a tou je grafitový důl. Zajímá-li vás, co je to grafit, k čemu se používá a jak se kdysi těžil, pak máte jedinečnou příležitost. Při prohlídce se svezete důlním vláčkem i se oblečete jako horník do montérek a vyfasujete helmu se svítilnou. Cestou zpět na zemský povrch si nezapomeňte udělat grafitem udělat šmouhu na tvář pro štěstí. Český Krumlov je nejen lesk centra města, ale i čerň grafitu.

Český Krumlov a okolí nabízí i mnoho dalších atraktivit, které stojí za návštěvu. Nenechte si ujít Museum Fotoateliér Seidel, kde můžete nahlédnout do starých technik spojených s klasickou fotografií. Užijte si jízdu na řece Vltavě a to nejen jako ostřílení vodáci, ale klidně jako turisté na vyhlídkové plavbě. A nezapomeňte sledovat kalendář kulturních akcí, které jsou dalším příjemným zpestřením tohoto krásného města.

Zdroj a více informací k návštěvě najdete na www.zamek-ceskykrumlov.eu, www.grafitovydul.cz, www.esac.cz/cz/egon_schiele_art_centrum.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA