REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Český Hobitín, zámek, hrad a rozhledna vás čeká při toulkách v Královéhradeckém kraji

Pokud i vás fascinují příběhy Pána prstenů, můžete jásat. Vydejte se za krásami Orlických hor a rázem se tak ocitnete přímo v jednom z nich. Nedaleký zámek Kvasiny je zas významný pro dějiny automobilové, motocyklové a zbraňové, neboť František Karel Janeček, který si jej vybral v roce 1928 za rodinné sídlo, byl spolu se svým otcem Františkem Janečkem zakladatelem slavné značky JAWA a Janečkových zbrojovek.

Český Hobitín v Orlických horách

Nachází se v Orlických horách a umožní vám vstup do kouzelných příběhů Pána prstenů. Právě Orlické hory jsou domovem jedné malé hobití vesničky. Český Hobitín se zde rozhodl vybudovat jeden nadšenec, kterého příběhy J. R. R. Tolkiena natolik fascinují, že se je z filmového plátna rozhodl přenést do reálného světa. Jednu takovou vesničku nejen navrhl, následně ji také svépomocí postavil. Jako fanoušek fantastických příběhů trilogie Pán prstenů si tím splnil jeden ze svých snů.  Protože Hobiti prý měli rádi všechno, co rostlo, patří k typickým kulatým stavbám ze dřeva i bizarní plůtky a zahrádky s květinami a bylinkami. Nečekejte ale nic velkého. Domečků je pár a vlézt se smí jen do jednoho. Rozhodně to ale stojí za vidění, pokud jedete okolo.

Zámek Kvasiny

Historie sahá až do roku 1608, kdy zde byla založena tvrz Kvasiny. Na zámku můžete navštívit stálé expozice: Mozaiky ze světa loutek —svět loutek, loutkoherectví a domácího divadélka, která je doporučena i pro malé děti. Historická expozice je vybavena zachráněnými předměty z mobiliáře zámku spojených s historií rodu Janečků a JAWY. Zajímavou podívanou bude také expozice Kaple a Lovecký sál — kaple sv. Antonína Paduánského s iluzivní malbou a unikátními historickými varhanami aexpozice Lovecký sál.

REKLAMA

Na zámeckou budovu navazuje zimní zahrada se skleníkem a domem zahradníka. K zámku je připojen anglický park, ve kterém se nachází rybníček a mnoho krásných a vzácných stromů. Park ukrývá mnoho romantických zákoutí, rybníčky, staleté stromy i chráněné druhy rostlin a živočichů.

Hrad a rozhledna Skuhrov

Z obce Skuhrov nad Bělou vás přivede místní značení na místo bývalého hradu. V prostoru hradu je informační cedule s historií. Na zalesněném ostrohu se dochovaly obvodové hradby, příkopy a základy věže. V místě vnitřního hradu se nachází dřevěná rozhledna, ze které je krásný výhled do údolí říčky Bělé. Rozhledna dosahuje výšky devíti metrů, druhá vyhlídková plošina je umístěna ve výšce šesti metrů.

Zdroj a více informací naleznete na: www.zamek-kvasiny.cz, www.hrady.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA