REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Česká Kamenice

Malebné město Česká Kamenice leží v centru destinace České Švýcarsko. Původní historicky zachovaný střed města skrývá památkovou zónu s mnoha zajímavými objekty. Kostel sv. Jakuba Většího (14. stol.) s náhrobky Vartenberků ze 16. stol., zámek ze 16. století (využíván k hospodářským účelům, dnes v rekonstrukci) nebo pozoruhodná vrcholně barokní Poutní kaple nar. Panny Marie z 1. poloviny 17. stol. Muzeum, vyhlídka na město a přilehlé okolí z věže kostela, informační centrum. V okolí se nachází fantastická krajina s množstvím vyhlídek a rozhleden.. Stanice historické lokálky z Kamenického Šenova.

Česká Kamenice je starobylé město s bohatou historií, která sahá až do dávného středověku. Rozkládá se na obou březích řeky Kamenice zhruba 20 km na východ od Děčína. Na území města se stýkají území tří chráněných krajinných oblastí – Lužických hor, Labských pískovců a Českého středohoří.

Česká Kamenice představuje významné turistické centrum zdejšího regionu, a to nejen díky své osobité kráse s množstvím kulturních památek, ale i pro příhodnou polohu v nádherné krajině. Díky jednomu z nejzachovalejších historických městských center v severních Čechách, byla v roce 1992 v České Kamenici vyhlášena Městská památková zóna (MPZ). Od té doby se počet kulturních památek zvýšil z původních 32 na současných 36. V nedávné době bylo také nově zrekonstruováno náměstí Míru hlavní centrum památkové zóny. Město o své kulturní bohatství pečuje a spolupracuje s dalšími vlastníky kulturních památek na svém území. Počet prohlášených památek tak pomalu vzrůstá. Důkazem těchto snah je skutečnost, že město bylo v rámci soutěže v přípravě a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón vyhlášeno „Historickým městem roku 2005“.

REKLAMA

Zajímavosti v okolí

Poutní kaple nar. Panny Marie
Kostel sv. Jakuba Většího.
Koncentrační tábor Rabštejn
Koupaliště Česká Kamenice
Studenec
Zlatý vrch
Jehla
Zámecký vrch
Líska
Ponorka
Pustý zámek
Bratrské oltáře

Informační centrum Česká Kamenice
Náměstí Míru 73
407 21 Česká Kamenice
Telefon: +420 412 582 600
e-mail: [email protected]
www.ceska-kamenice.cz

Interneotvé stránky: http://www.ceska-kamenice.cz/

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA