Celoroční zábava pro malé i velké v Lipně nad Vltavou

Ráj v šumavské krajině poskytující turistické vyžití v letních i zimních měsících. V místních kopcích zde najdete unikátní Stezku korunami stromů, bobovou dráhu, obojí s krásnými výhledy po okolí. V případě nepříznivého počasí si můžete jít zaskotačit do Aquaworldu, s ratolestmi pak lze zamířit do vedlejšího Hopsária. Takto si mnoho lidí představuje aktivně a smysluplně strávený čas na dovolené.

Útěk k oblakům v krásné přírodě

Stezka korunami stromů je první stezkou tohoto druhu v České republice, byla otevřena v roce 2012. Je dlouhá 675 m, je zakončena 40 m vysokou vyhlídkovou věží, pohledy z ní jsou dechberoucí. Kromě výhledu na okolní šumavskou krajinu a lipenské jezero, lze v dálce také za příznivého počasí a dobré viditelnosti spatřit vrcholky rakouských Alp.

Při výstupu na stezku je umístěno k využití, a to nejen dětem 11 adrenalinových zastávek a několik naučných didaktických stanic. Za zmínku také stojí nejdelší suchý tobogán v ČR, kterým se můžete svézt cestou dolů, měří 52 m.

Ke Stezce se lze krom pěšího stoupání po turistické trase či cyklotrase dopravit také lanovkou, cestou dolů si lze sestup zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.
Stezka má bezbariérový přístup, je otevřena celoročně (kromě 24. prosince).

Vodní radovánky pro malé i velké s dováděcí zónou pro děti

Vodní ráj Aquaworld je místo nekonečných vodních radovánek pro děti i pro dospělé, je skvělým místem pro relax i aktivní odpočinek, a to za každého počasí. Aquaworld nabízí relax ve vířivce s výhledem na lipenské jezero, divokou řeku s protiproudem a simulaci peřejí, vodní skluzavky pro děti, dětské brouzdaliště, plavecký bazén, perličkovou stěnu s masážními tryskami, finské a ruské sauny či také unikátní vodní zvedák pro handicapované osoby.

Hopsárium je umístněno v budově Aquaworldu. Jedná se o jedinečnou zábavu pro hraní dětí s rodiči, rovněž vhodné za každého počasí. Při příznivém počasí je navíc otevřena také venkovní část s dlouhou sjezdovkou s nafukovacími kruhy a dráha pro šlapací auta. Auta mají nosnost až 150 kg, může se aplikovat přídavná sedačka pro malé děti, které by samy ještě jezdit nemohly.

Hlavní část vybavení Hopsária tvoří prolézací věž, má dvě podlaží s překážkami, střílecími děly, fontánou s pěnovými míčky, dvojskluzavkou a bazénkem s míčky.

Součástí prolézací věže je také trampolína. Z věže se dá sklouznout přímo na nafukovačku – klokanici Sáru. Je zde také prostor pro řádění našich nejmenších, samostatně je oddělen batolecí koutek s míčkovým bazénkem, houpačkou a stavebnicí z kostek.

Jedinečný projekt bobové dráhy

Ve Slideland bobové dráze můžete naleznout propletenec horské a korytové bobové dráhy. Původní kilometrová korytová dráha je vhodnější pro ty, co mají rádi rychlou jízdu. Novější horská bobová dráha je díky bezpečnostním pásům vhodná i pro rodiny s dětmi. Rychlost si u obou drah regulujete sami pomocí brzdy. Na začátek bobové dráhy se dostanete pomocí vleku.

Areál bobové dráhy je bezbariérový.

Zdroj a více informací najdete na:

Zdroj a více informací najdete na: www.stezkakorunamistromu.cz, www.lipno.hopsarium.cz, www.slideland.cz, www.lipno.info, www.lipensko.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu