REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Branické skály versus Dívčí hrady, oboje poskytne nádherné výhledy

Branické skály jsou proslulým nalezištěm zkamenělin, ale také oblíbeným místem výletníků a horolezců, z jejich vrcholu se vám naskytne krásný výhled. Na druhé straně řeky, na opačném kopci na Dívčích hradech jsou na tom s výhledy podobně, navíc zde naleznete koně Převalského ve svém výběhu.

Branické skály s vyhlídkou Dobeška

Branické skály tvoří západní stráň vrchu Dobeška s bývalým lomem na pravém břehu řeky Vltavy v Braníku. Chráněné území zaujímá rozlohu 9,1 ha v nadmořské výšce mezi 190 až 264 m n. m. a zahrnuje Školní vrch a samotné Branické skály s lesoparkem Dobeška. Naleznete zde naučnou stezku a v lesoparku Dobeška dřevěnou vyhlídkovou plošinu, navrženou architektem a hercem Davidem Vávrou. Pokud máte rádi lezení po skalách, přijdete si zde také na své, čeká vás zde mnoho lezeckých tras různé obtížnosti.

Podle pověsti zde kdysi existoval hrad a je zde ukrytý poklad.

REKLAMA

Dívčí hrady a Ctirad

Na druhé straně řeky je další krásné místo ideální na procházku, pouštění draka, je tu také možnost pozorovat koně Převalského ve výběhu. Město zde máte jako na dlani, je zde skvělý výhled na Prahu, na jedné z vyhlídek naleznete přehledný obrázek panoramatu i s popisem.

Jako Dívčí hrady se označuje zejména severní část kopce, k vilové čtvrti z jihu přiléhá přírodní památka Ctirad. Jižní část kopce s vrcholem Děvín patří do přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí a jižní úbočí do přírodní rezervace Prokopské údolí. Žádné viditelné zříceniny zde nejsou dochovány, ale lze vytušit kde hrad stával. Podle Aloise Jiráska si zdejší tvrz postavily ženy po smrti kněžny Libuše a pod vedením bojovné Vlasty zatápěly knížeti Přemyslovi z nedalekého Vyšehradu.

Centrum umění v Praze – MeetFactory

Undergroundové a stylové místo pro pořádání kulturních akcí s nezaměnitelnou atmosférou. Skvělé využití industriálních prostor nedaleko smíchovského nádraží. Venku před vchodem nepřehlédnete dva visící automobily.

MeetFactory je centrum současného umění založené v roce 2001 umělcem Davidem Černým. V důsledku povodní v roce 2002 bylo nutné opustit původní prostory v Praze v Holešovicích a projekt byl vzkříšen o tři roky později v průmyslové budově v pražské čtvrti Smíchov, ve specifickém prostoru mezi dálnicí a aktivní železniční tratí. Program byl spuštěn po rozsáhlé rekonstrukci prostor v roce 2007. Program MeetFactory utvářejí čtyři dramaturgické linie – hudba, galerie, divadlo a program rezidenčních pobytů pro umělce. 

Zdroj a více informací najdete na: cs.wikipedia.org, www.meetfactory.cz

Kdykde.cz – Kam na akce v Praze i jinde. 

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA