REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.10. a svátek má Bohumil

Bohumínská jezera se chystají na letní sezónu

Bohumínská jezera se řadí mezi nejvyhledávanější letní rekreační zóny v regionu. Město proto u nich pravidelně vylepšuje zázemí pro návštěvníky. U Kališova jezera se aktuálně upravují a čistí břehy a obnovuje písečná pláž. U Vrbického jezera přibyla elektrická přípojka a v červenci se opět otevře oblíbená půjčovna lodiček.

„Práce na úpravách břehů Kališova jezera jsme zahájili v druhé polovině dubna. Zahrnují kultivaci prostoru a vyčištění kameniva při vstupu do vody. Položili jsme tu novou geotextilii a navezli nový kačírek a písek. Ten je oblíbenou atrakcí hlavně pro děti,“ uvedla Lucie Oršulíková z odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice. Po dokončení hrubých prací se začne u jezera sekat tráva a přibudou tu odpadkové koše a mobilní toalety. Město kompletní údržbu vyčíslilo na zhruba čtvrt milionu korun.


Už loni u Kališoku přibyla nová lanová průlezka ve tvaru šestiúhelníku, renovace se dočkalo i beach volejbalové hřiště. Turisté mají u jezera k dispozici tři parkovací plochy, cykloboxy, pikniková místa, kryté občerstvení a převlékárnu. Přístup do vody usnadňují betonové panely a plošina pro vozíčkáře. Čistá voda, kvalitní zázemí s dostatkem zeleně a bezplatný vstup do areálu jsou hlavními důvody, proč k jezeru v létě míří tisíce lidí z celého okolí.

REKLAMA

Město nezapomíná ani na druhé z bohumínských jezer, které slouží lidem ke koupání. U vrbické vodní plochy před šesti lety založilo pláž, následně přidalo cykloboxy, lavičky, převlékárnu a gril. Předloni pak díky evropské dotaci vybudovalo přístaviště s plovoucími moly a otevřelo půjčovnu lodiček a šlapadel. V průběhu letošního dubna vyřešilo napojení lokality na elektřinu.

„Museli jsme položit 352 metrů kabelů včetně nadzemního vedení, na trase provést dvakrát zemní protlak a osadit dva betonové sloupy, které přenáší kabel nadzemním vedením přes protipovodňovou hráz s cyklostezkou. Hlavní elektroměrový pilíř jsme umístili naproti budovy u sportovního hřiště,“ uvedla Eliška Pecháčková z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice. Za materiál i práci zaplatilo město 900 tisíc korun.

„Přívod elektřiny poslouží půjčovně loděk, aby mohla její obsluha čerpat vodu. Letos se atrakce veřejnosti otevře na začátku července. Přípojku využije i stánek s občerstvením, jehož provozovatel musel vyrábět elektřinu pomocí hlučného agregátu. Městská policie díky ní bude moci provozovat u jezera bezpečnostní kameru,“ doplnila vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA