Bike park Mladé Buky – cyklistické vyžití pro celou rodinu

Pokud plánujete cyklistický výlet s celou rodinou – a máte rádi horská kola a singltrek, tak Bike park v Mladých Bukách by pro vás mohl být tím pravým.

Areál Mladé Buky

Obec Mladé Buky se nachází ve východní části Krkonoš – a disponuje zajímavým sportovním areálem, který je zaměřen na zimní sporty i letní sporty. A jednou z atrakcí, kterou tento areál návštěvníkům nabízí v letní sezóně, jsou 3 (paralelní) singletrackové tratě o různé obtížnosti.

Popis singltrekových tras:

  • Dual track: Určena pro začátečníky i pokročilé – klopené zatáčky, množství skoků a boulí.
  • Red line: Částečná odbočka z trasy Dual track – technický úsek, s lávkou a dřevenou zatáčkou.
  • Black hill: Nejobtížnější trasa. Na konci si opravdu řádně zaskáčete.

Nabídka dalších aktivit:

Areál Mladé Buky návštěvníkům nabízí i další letní aktivity. Například: letní bobová dráha, letní tubingová dráha, mini zoo, vodní hřiště a mnoho dalších.

Výlety do okolí

Z Mladých Buk lze ovšem také podnikat cyklistické výlety do okolí. A možností, kam se na kole vydat, je celá řada. Za doporučení například stojí výlet na Rýchorský hřeben – odkud se můžete kochat překrásným výhledem na Krkonoše. Nezapomínejme však, že počasí se v Krkonoších může změnit z hodiny na hodinu. Proto nevyjíždějme bez kvalitního cyklistického oblečení.

Doporučené cyklistické oblečení od Krkonoš

Jak už jsme si řekli, počasí v Krkonoších je velmi proměnlivé. Proto se hodí mít k dispozici cyklistické oblečení pro všechny možnosti. Cyklodresy do teplého počasí, cyklistické bundy do deště, nepromokavé cyklistické boty, pohodlné cyklistické čepice pod přilbu, cyklistické brýle proti slunci atd. A v případě, že se chystáte na výlet do vyšších poloh Krkonoš, tak se vždy vyplatí mít s sebou jak krátké cyklokalhoty do tepla, tak dlouhé teplé kalhoty pro případ chladného počasí (což platí pro dětské, pánské i dámské cyklistické kalhoty).

Služby ve městě

V Mladých Bukách v letní sezóně funguje půjčovna kol. Není tedy třeba si vozit vlastní kola. Návštěvníkům je také k dispozici základní občanská vybavenost, ubytovací kapacity a stravovaní zařízení.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu