REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Bechyně

Jižní Čechy jsou neuvěřitelně krásné. Nachází se zde spousta unikátních měst a míst. Jedno z nich je Bechyně v okresu Tábor, ve které žije přibližně 5000 obyvatel. Víte, že rekonstrukce náměstí v roce 2011 přinesla zajímavé objevy? Nalezená keramika a keltské osídlení pocházela z 1. století před naším letopočtem, což znamená, že bylo toto místo osídleno již v pravěku.

V 9. století vzniklo nad řekou slovanské hradiště, které Kosmova kronika česká považovala za jedno z nejdůležitějších center Čech. V roce 1268 se k místu dostal Přemysl Otakar II. a rozhodl o výstavbě svého hradu. O 55 let později založil Jan Lucemburský v podhradí město Bechyně. Mezi důležité šlechtické rody, které zde pobývaly, patří Švamberkové, Rožmberkové a Šternberkové.

Od 15. století se v Bechyni díky keramice postupně rozšiřovalo hrnčířství. Tradice vzkvétala, a tak na konci 19. století místní lidé postavili první keramickou dílnu a odbornou keramickou školu, která funguje dodnes.

REKLAMA

Bechyně. Foto: ©Depositphoto
Bechyně. Foto: ©Depositphoto

Místa, která v Bechyni stojí za prozkoumání

Pokud se chcete vydat na výlet, nezapomeňte si vzít malý batoh, kvalitní oblečení a pořádnou svačinu. Ať už se vydáte kamkoliv, určitě si to užijete. Buď jako rodina, nebo jako parta kamarádů.

Nádhernou podívanou je zámek Bechyně, který spadá pod kulturní památky. Patří mezi dominantu celého města. Gotický hrad vznikl za Přemysla Otakara II. Hrad koupil v roce 1569 Petr Vok a proměnil ho v reprezentativní renesanční zámek. Nyní v zámku najdete nepřehlédnutelný gotický Stromový sál připomínající kmen a suché větve. Ve východním křídle se skrývá Jelenice a Svatební síň Petra Voka.

Po návštěvě zámku zamiřte za Elinkou, nejstarší meziměstskou elektrickou dráhou ve střední Evropě. Trasa vede z Tábora do Bechyně a vybudoval ji František Křižík. Krásný výhled na zámek a město je z Bechyňské duhy, což je skoro 100 let starý most.

Další zajímavá místa, které nesmíte přehlédnout je údolí s židovou strouhou, golfové hřiště, údolí Lužnice nebo bechyňské lázně, kde se dá nádherně relaxovat. Pro ubytování v jihočeském kraji zvolte chatu nebo chalupu.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA