REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Autocamping Vranovská pláž

19. 3. 2010

Autocamping Vranovská pláž

Nabízí ubytování pro rodiny s dětmi i jednotlivce ve svém rekreačním areálu na hlavní pláži Vranovské přehrady (Vodní nádrž Vranov) nejen v období hlavních letních prázdnin. Samozřejmě v měsících květnu, červnu, září, říjnu ubytování pro školy, turistické a sportovní oddíly, cykloturisty a rybáře.

Moravský Jadran – tak je nazývána oblast Vranovské přehrady, do které Vás zveme k návštěvě. Její hlavní dominantou je Vodní nádrž Vranov, zadržující 130 mil. m3 vody, kterou po obou stranách lemují skalnaté útesy střídající se s lesními porosty.

Turistika

Milovníci turistiky, případně cykloturistiky, mohou využít značených tras prrotínajícich Národní park Podyjí, který se rozkládá až na rakouské území, kde je možno navštívit hrad Hardegg. Při zpáteční cestě můžete zhlédnout město Znojmo s historickou románskou rotundou a navštívit znojemské podzemí.

REKLAMA

Kultura

Zájemcům o kulturní památky v oblasti Vranovská přehrada doporučujeme návštěvu Vranovského zámku, vybudovaného v 11. století, kde najdete rozsáhlé sbírky vzácných obrazů, soch, keramiky i zámecké bytové kultury. Pokud se vydáte na výlet kolem Vranovské přehrady, můžete spatřit nejenom zříceniny hradu Cornštejn, který byl v 15. století vypálen vojsky českého krále Jiřího z Poděbrad, ale i hrad Bítov, jehož vznik je datován do první poloviny 11. století, s cennými sbírkami historických zbraní, zvířat a ptactva z celého světa.

Cykloturistika

Podmínky pro cykloturistiku v okolí Vranova nad Dyjí jsou velmi dobré. Dobře značené cyklotrasy v okolí Vranovské přehrady i v NP Podyjí poskytují cyklistům možnost rozmanitých výletů po okolí k zajímavým přírodním lokalitám i památkám. Po vstoupení ČR do "schengenského prostoru" je možno na mnohých místech překročit hranici do sousedního Rakouska a projet si trasy, které jsou vyznačené po obou stranách hranice.

Historie

Historie o vzniku Vranovské přehrady. Řeka Dyje způsobovala v minulosti často záplavy a ničila vše, co jí stálo v cestě.Jediným řešením v této situaci byla stavba přehrady, jejíž betonové zdi by zadržely stamiliony kubických metrů vody, s využitím vodního živlu k výrobě elektrické energie v přehradní elektrárně.

První myšlenka na postavení Vranovské přehrady se zrodila již před první světovou válkou. Syn vranovského stavitele Schmidta, student architektury na technice ve Švýcarsku, podal o prázdninách v roce 1903 se skupinou spolužáků návrh na výstavbu přehrady u obce Vranov nad Dyjí. Více..

Možnosti ubytování

Autokemping

Kapacita autokempu Vranovská pláž na Vranovské přehradě je 80 karavanových míst s elektrickou přípojkou a 400 stanových míst také s možností elektrické přípojky. Pro stany je vyhrazen prostor jak na slunných místech, tak i ve stínu pod vzrostlými stromy. Parkování osobních vozidel je na určených místech, a v některých částech kempu přímo u stanů a karavanů. Camp je rozdělen sektory na klidnější a rušnější zónu.Ceník

Penzion Na Stráni

Na Vranovské přehradě nabízí apartmány – 6 x 2-lůžkové + 6x 4-lůžkové, s možností 1 přistýlky – celkem pro 36 osob.
Po celkové rekonstrukci v r. 2007 Vám můžeme nabídnout ubytování nejvyšší kvality.
Každý apartmán Penzionu Na Stráni na Vranovské přehradě je vybaven 2 nebo 4 lůžky, skříní, stolem, židlemi, přímotopem, TV, SAT, lednicí, plně zařízenou kuchyňkou, sprcha + WC. Každý pokoj má svůj balkón situovaný na jižní stranu, s výhledem na jezero a hráz.
Vzdálenost od pláže je cca 50 m. Snídani, oběd a večeři je možné si dokoupit. Stravování je v restauraci U Převozu, která je pod penzionem Na Stráni cca 20m Ceník

Ubytovna

Ubytovna U Převozu na Vranovské přehradě nabízí pokoje – 27 x 3-lůžkové – celkem pro 81 osob.
Vybavení pokojů – 3 lůžka, stůl, židle, skříň, umyvadlo se studenou vodou. Na pokojích není zásuvka na 220V a není zde možnost vlastního vaření. Zásuvky na 220V jsou na prosklené společné verandě. Pokoje jsou situovány uprostřed budovy, každý pokoj je samostatný. Na prosklené verandě je společné WC, sprchy jsou vzdálené cca 30 m za poplatek 20,-Kč/7 min. Ubytovna U Převozu je v těsné blízkosti přehradního jezera s výhledem na lávku pro pěší, která spojuje pláž s hrází.Ceník

Chatky

Chatky na pláži Vranovské přehrady – 4x 2-lůžkové + 41 x 4-lůžkové – celkem pro 144 osob
V této chatové osadě jsou kuchyňky s možností vlastního vaření. Kuchyňky jsou vybaveny nádobím, sklenicemi, talířky, příbory, atd., plynovými sporáky, zásuvkou na 220V.
V chatové osadě jsou rozmístěna venkovní veřejná ohniště s posezením. WC, sprchy jsou v areálu kempu společné, vzdálené cca 100 m, za poplatek 20,-Kč/7 min. K dispozici celých 24 hodin jsou samoobslužné automaty s občerstvením – bagety, limonády, cukrovinky, káva, čaj, čokoláda…
Parkování vozidel je na vyhrazeném parkovišti v těsné blízkosti.

Chatová osada u tobogánu

Chaty jsou nedaleko hlavní vranovské pláže, doslova s výhledem na tobogán. Odtud i jméno chatové osady – od pláže vzdálené cca 50 m, stejně tak od zmíněné vodní atrakce – tobogánu.
Toto místo je ideální pro strávení jak pobytové rodinné rekreace, tak pro sportovně založené klienty, pro něž je zde připraveno mnoho turistických tras do překrásného okolí Vranovské přehrady s návštěvou nedalekého vranovského zámku. Chatky jsou vhodné pro individuální rodinou rekreaci, školní výlety, rybáře a v neposlední řadě i jako místo setkání přátel a různých firemních i soukromých akcí.

Přehled poskytovaných služeb

Aktu
ální přehled akcí (léto 2010)

Interneotvé stránky: http://www.vranovska-plaz.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA