REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Ajeto Glass Lindava a Nový Bor

Sklárna Ajeto leží v malé obci Lindava poblíž města Nový Bor. Luxusní i exkluzivní skleněné výrobky z této sklářské hutě můžete spatřit v uměleckých galeriích celého světa. Také řada státnických a panovnických sídel i rezidencí celebrit je zdobena skleněnými klenoty zdejších sklářských umělců.  

Unikátní styl tvorby a mezinárodní renomé dali sklárně do vínku světově uznávaní designéři Petr Novotný a Bořek Šípek, kteří spolu se sklářským technologem Liborem Fafalou stáli u zrodu sklářské hutě Ajeto. Exkluzivní umělecké zakázky však nejsou vyráběny pouze podle těchto designérů, ale i dle návrhů dalších umělců a designérů nejen z Čech.    

Práci sklářských mistrů může každý shlédnout na vlastní oči při exkurzi ve sklárně v Lindavě nebo ve sklářské restauraci Ajeto v Novém Boru. Pouze v této restauraci se můžete při vychutnávání některé z místních specialit stát svědkem zrodu křehkého klenotu vytvářeného nejlepšími českými skláři. Takový jedinečný pohled a nezapomenutelný zážitek umožňuje zdejší křišťálová stěna, za kterou se tento živý obraz nepřetržitě odehrává.

REKLAMA

Sklárna či sklářská restaurace Ajeto je velice zajímavým a netradičním prostředím pro konání firemních akcí či rodinných setkání.

Interneotvé stránky: http://www.ajetoglass.com

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA