REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Africká savana je po zimě znovu osídlena

17. 5. 2023

Velký africký výběh v Zoo Praha je po zimě opět osídlen. Paletu kopytníků doplnily letos i dvě samice pštrosa dvouprstého – návštěvníci zde spatří největšího ptáka světa po tříleté přestávce.

„Venkovní teploty už nám umožňují přesouvat africké kopytníky ven. Ve výběhu je návštěvníci budou moci pozorovat až do půlky října,“ říká kurátorka kopytníků Barbora Dobiášová s tím, že žirafám se brány stájí otevřou příští týden. „Ke společným expozicím je třeba přistupovat obezřetně. Nesmíme zapomínat na individuální potřeby každého druhu a dobře připravit půdu pro vzájemnou toleranci. Necháváme proto antilopám, zebrám a pštrosům čas výběh v klidu prozkoumat, přičemž žirafy ho obydlí až nakonec,“ vysvětluje.

Největší ptáky světa můžou návštěvníci Zoo Praha pozorovat po tříleté přestávce. Samice pštrosa dvouprstého Verča a Julča obydlely Africkou savanu spolu s kopytníky. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Na travnatém výběhu u Afrického domu tak nyní návštěvníci spatří největší a současně nejohroženější druh zeber – zebry Grévyho, půvabné přímorožce beisa, mohutné antilopy vrané, společenské vodušky červené i jedny z nejrychlejších antilop světa buvolce běločelé. Poprvé od roku 2020 navodí atmosféru savany i pštrosi dvouprstí – mladé samice Verča s Julčou si v těchto dnech zvykají na svůj nový domov.

REKLAMA

Zebra Grévyho je nejen největším, ale i nejohroženějším druhem zebry. Od ostatních zeber je odlišuje například velmi úzké pruhování. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA