REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

5 skvělých rodinných výletů aneb kam se vydat na podzim

30. 8. 2022

Podzim je skoro tady, a tak je čas začít se zas poohlížet po výletech vhodných i pro deštivé či všelijaké jiné počasí. Pokud rádi vyrážíte na rodinné výlety, určitě si zapamatujte tuhle naši pětici výletních míst, které jsme ověřili na vlastních dětech, a tak pevně doufáme, že se zde budou líbit i vám a vaší rodině.

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích. Zábavně-naučný a plný her!

Je-li počasí jen trochu příznivé určitě se vyplatí vypravit se na podzim do středočeských Milovic a zdejšího zábavně naučného parku Mirakulum. V tuto dobu tu nebývá příliš lidí, a tak si děti mohou užít všechny atrakce v klidu a pohodě. Jsou tu zcela unikátní lesní hřiště, hrad s 8 věžemi a podzemními chodbami, několik tobogánů (od největších až po ty pro nejmenší), kontaktní zoo i farma určená nejmenším dětem, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, prolézačky, vodní svět, divadelní vystoupení a široká nabídka občerstvení. Milovníci vojenské techniky si mohou užít i jízdu obrněných vozech v sousedním Tankodromu. Jen pozor, park se na zimu zavírá, a tak je možné ho navštívit jen do konce října.

Lipno a Stezka v korunách stromů i Království lesa

Lipno nad Vltavou je známé především pro svoji Stezku v korunách stromů, které je vskutku úžasným místem. Výlet je perfektní i proto, že až na vrchol stezky můžete vyjet třeba i s kočárkem. Samotné Lipno nad Vltavou má mnoho dalších míst, které stojí za návštěvu, a to je například Hopsárium bobová dráha, nebo krytý plavecký bazén s krásným výhledem na jezero. V blízkém okolí je mnoho míst k navštívení, jako například skalní útvary Čertovo kopyto a nedaleká Poustevna, zajímavý skalní útvar, kde skutečně pobýval poustevník. Při návštěvě Lipna by byla škoda nenavštívit s dětmi také Království lesa, které najdete jen na dohled od již zmiňované Stezky v korunách stromů. Děti se vyřádí na originálních lanovkách, provazových sestavách, prolézačkách a houpačkách. Navštíví půvabné domečky, hrady a hradiště, kolotoče, pískoviště nebo skluzavky. Herní prvky promyšleně propojují zábavu a poznávání Šumavské přírody.

REKLAMA

iQLANDIA a iQPARK a taky iQPLANETÁRIUM a iQFABLAB v Libereci. Vědět a bavit se!

Jestli vás název tohoto místa malinko děsí a čekáte nudu a šeď jako ve škole při fyzice nebo matice, kdy někdo říká věci, kterým jen stěží rozumíte, tak pozor. iQLANDIA v Libereci je senzačním místem, kde budete žasnout nad tím, jak může být věda zábavná a fascinující. Za tenhle výlet vás pochválí nejen děti, ale i učitelé. Tolik názorných ukázek, a především tak hravě a zábavně neuvidíte asi na žádném jiném výletě. iQLANDIA má několik částí. Jednoduše lze říci, že máte-li děti ve věku 0-8 let, tak pro vás je nejvhodnější iQPARK, který se přesně zaměřuje na tuhle skupinu. Pro děti ve věku 8 let a více je pak určená iQLANDIA, kde také najdete planetárium a laboratoře. iQLANDIA má čtyř pater, 11 rozsáhlých expozic a více než 500 exponátů a jednoduše se tu přesvědčíte, že věda je hlavně zábava. Projít všechno zabere bez přehánění 4 hodiny, ale není problém zde strávit celý den. I proto je skvělé, že je zde i jídelna.

Národní zemědělské muzeum Praha. Nejlepší muzeum v Praze, ač by to nikdo nečekal

Návštěva Zemědělského muzea na Praze 7 je pro většinu návštěvníků naprostým překvapením. U muzea, které je známé pro největší sbírku traktorů totiž nikdo nečeká, že je jedná o jedno z nejlepších muzeí pro děti. Ano najdete tu traktory, ale víte, že jsou tu pro děti i malé šlapací traktůrky k bezplatnému zapůjčení a celou expozici si mohou projet po připravené dráze? Pak je tu expozice o rybaření. To na první pohled nezní nijak lákavě, ale děti si tu ryby mohou i zachytat. Stejně tak v expozici věnované myslivosti si zas mohou vyzkoušet střelbu. Samotné zemědělství je i o potravinách a tady je moc hezký obchůdek, a tak děti čeká i hra na nakupování. Chovatelství má také mnoho lákadel, například možnost podojit krávu a mnoho dalších překvapení, které tu jsou rozsety doslova na každém kroku.

Aqualand Moravia je sázka na jistotu a teplá voda k tomu

Snad všechny děti milují návštěvu bazénů a vodní radovánky. V čem je ale Aqualand Moravia jiný než další vodní světy? Jednoznačně je největší, ale pro rodiče s dětmi je také skvělý v tom, že v jeho bazénech je teplá voda a to od 30 °C do 37 °C. Je tu opravdu mnoho tobogánů a celoročně tu najdete vždy otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo YellowCrash. Pro děti jsou tu dětské bazény a skluzavky, bazének s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Díky teplé vodě (a senzační restauraci) tu lze strávit celý den a je téměř jisté, že vám děti večer usnou, jak se česky říká, „jako když je do vody hodí“.

Další tipy na výlety najdete na Vyletnik.cz.

Foto: ©Pixabay.com, ©Michael Kolář

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA