REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

5 rad jak najít levné a zároveň kvalitní ubytování

2. 7. 2014

Znáte to, jedete na dovolenou a řešíte ubytování. Z levných ubytování máte obavy, ale také nechcete příliš zatížit váš rozpočet. Hotel je moc drahý. Ubytovny nemusí být vždy úplně v pořádku.
Naštěstí se pro většinu dobrodruhů a dovolenkářů našel zajímavý způsob ubytování.  Poslední dobou se totiž vyskytl nový trend a to ubytování u soukromníků, jak v domech, tak v apartmánech.

Nezáleží na tom, jestli jedete na poznávací zájezd nebo relaxovat. Ubytování v hotelech už dlouhou dobu není jedinou možností.  Můžete zde najít nepřeberné množství nabídek, od karavanů přes menší či větší byty, až po plážové vily. Ubytování u soukromých majitelů navíc bývá často velmi výhodné.  Ubytování ve Zlíne má své výhody.

Doma i na dovolené

Jako všude jinde, i zde nalezneme určité výhody a nevýhody. Tenhle způsob ubytování ocení především lidé, kteří na dovolené chtějí větší klid a nevadí jím, když si uvaří sami. Pozitivem, které je třeba zmínit je rozhodně i to, že nájemníci se zde cítí v podstatě jako doma. Většinou zde totiž nechybí ani kuchyň, pračka, televize či internet. Mezi další z výhod se řadí četnost poskytovatelů a samozřejmě také nižší cena.

REKLAMA

Komplikace při vyřizování

Jednou z nevýhod se dá označit vyřizování. Ať už kvůli tomu, že musíte mít jistou znalost cizího jazyka, či z důvodu převádění zálohy na zahraniční účet. Také pro náročnější klienty může být nevýhoda toho, že zde nebývá připravováno jídlo a rekreant si jej musí připravit sám. Další z možností je návštěva místních restaurací.

Hodnocení ubytovaných

Spousta lidí přemýšlí, zda apartmán vypadá opravdu tak, jak na obrázku, zda uvedený majitel je opravdovým majitelem a tak podobně.  V téhle situaci vám může znatelně pomoci hodnocení a reference předchozích ubytovaných. Čím více totiž recenzí je, tím více informací a poznatků pro Vás. Také se může stát, že jste narazili na objekt, který ještě hodnocen nebyl. V této situaci, pokud nechcete riskovat, je zde možnost si vybrat z desítek jiných možností, které už někdo navštívil a zanechal svůj názor.

Kde hledat

Možností je neuvěřitelné množství. Na internetu naleznete spoustu stránek, věnující se právě tomuhle stylu ubytování. Každý týden navíc vznikne několik nových. Pokud chcete mít jistotu, zkuste například www.vrbo.com, která má skoro 50 000 ubytovaných je ve Španělsku. Stránka www.homeaway.co.uk jich má ve Španělsku dokonce více jak 55 000. Také ovšem můžete pomocí vyhledávače najít jiné stránky, jako např. www.ownersdirect.com, www.booking.com a nebo www.flipkey.com.

Na co si dát pozor

•    Zkontrolovat dostupnost potravin
•    Domluvit se s majitelem na čase příjezdu a odjezdu
•    Překontrolovat přesnost uváděných vzdáleností např. od pláže či restaurace, ne vždy bývají přesné
•    Zařídit si cestovní pojištění, zde vám ho cestovní kancelář nezařídí
•    Mít všechny potřebné informace
•    Překontrolujte, zda-li je cena uvedena na noc či za osobu, …
•    Dostupnost parkoviště

Interneotvé stránky: http://www.penzionuno.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA