REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

3 tipy na výlety do Vysokých Tater

17. 6. 2023

Někoho Vysoké Tatry lákají v zimě, jiní je vyhledávají především v létě. A protože Vysoké Tatry výletům přejí, poradíme vám, jak váš letošní výlet na Slovensko učinit nezapomenutelným.

Nejvyšší hora Slovenska

Když už se vydáte do nejmenších velehor na světě, měli byste vystoupat na jejich vrchol. Nejvyšší horou Vysokých Tater je Gerlachovský štít. Chlubí se výškou 2 654 metrů nad mořem a zdolat ho není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Nedostanete se na něj jinak než pěšky, výstup je zpoplatněn a budete k němu potřebovat horského vůdce.

Myslete také včas na správné cestovní pojištění, které vám bude krýt záda. A pak už si jen užívejte ty výhledy a ten jedinečný pocit, že jste to vážně dokázali.

REKLAMA

Lomnický štít

Hledáte-li pro západní Slovensko tipy na výlet, můžete se zaměřit třeba na aquaparky, historická místa nebo zajímavé obce. Ale jelikož této části Slovenska dominují právě Vysoké Tatry, cesty většiny návštěvníků směřují právě sem. A pokud si netroufnete na Gerlach, zkuste druhou nejvyšší horu – Lomnický štít.

Na tento vrchol se dostanete pohodlně i s dětmi – vede na něj totiž lanovka z Tatranské Lomnice. Pokud máte dobrodružnější povahu, můžete Lomnický štít zdolat i pěšky. Ale opět pouze s horským průvodcem (cesta na vlastní pěst se amatérským turistům rozhodně nedoporučuje).

A jestli můžeme radit, i tady se cestovní pojištění rozhodně vyplatí – například na Usetreno.cz se můžete podívat na přehledné srovnání nabídek pojištění.

Vodstvo Vysokých Tater

Spíše než vrcholy vás lákají vodní plochy? Těch najdete ve Vysokých Tatrách víc než dost. Vysoké Tatry výlety k vodě přímo naznačují, protože tu teče víc potoků a bystřin, než dokážete spočítat. A stejně tolik je tam i různých vodopádů.

Vydejte se třeba k Obrovskému vodopádu, plesu Modré oko, Skalnatému plesu, Kmeťovu vodopádu nebo k vodopádům Studeného potoka.

A pokud máte raději klidnější a teplejší vodu, bude pro vás tím pravým Thermal Park Vrbov.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA