REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na území kraje se událo mnoho zajímavých historických událostí. Kam vyrazit na výlet?

Kraj je natolik zajímavý, že se vyplatí zde zůstat několik dní. Pokud hledáte ubytování v Karlovarském kraji, vyberte si z místních chat a chalup. Doporučit můžeme relaxační víkend ve dvou nebo týdenní dovolenou, během které stihnete objet všechna 3 místa, která jsme pro vás do článku sepsali.

Mariánské Lázně patří nejhezčí evropská města

Mariánské Lázně patří k nejmladším lázeňským městům na západu Čech. Vyvěrá tu cca 100 minerálních pramenů – 53 pramenů se využívá. K pitným kůrám se hodí těchto 6 pramenů: Křížový, Karolinin, Lesní, Rudolfův, Ambrožův a Mariin pramen. V roce 1805 se pro lázeňské hosty postavil u Křížového pramene dům Zlatá koule. Určitě si prohlédněte místní architekturu – klasicistní a empírové domy, altánky, pavilony a kolonády.

REKLAMA

Do Mariánských Lázní nemusíte jet pouze za procedurami, jeďte na celodenní výlety. V okolí najdete mnoho zajímavých míst, která stojí za vaši pozornost. Stačí si vybrat z několika cest – Metternichova, Královská, Edwardova, nebo vás zajímá spíš Goethova cesta?

Park Boheminium – největší evropské miniatury

Víte, že do 4. největšího evropského parku Boheminium míří každý 6. návštěvník Karlovarského kraje? Zamilujete si ho nejen kvůli krásnému zasazení do přírody, ale i kvůli rozsáhlé nabídce miniatur znázorňujících české památky v měřítku 1:25. Nelze se divit, že sem ročně zamíří 130 000 lidí. Díky tomu se stal nejnavštěvovanější atrakcí v Karlovarském kraji.

Prohlédněte si Karlštejn, nechte se oslnit technickou pozoruhodností Ještědu a okouzlete se pohádkovým zámkem Hluboká nad Vltavou. A protože vše zvládnete během jednoho odpoledne, stačí vám malý turistický batoh.

Zámek Kynžvart patřil rodu Metternichů

V lázeňském trojúhelníku najdete překrásný klasicistní zámek, jehož historie je úzce spjata s rodem Metternichů. Nachází se cca 20 kilometrů od Chebu. Od roku 2001 ho najdeme na seznamu národních kulturních památek. Název Kynžvart pochází z německého Königswart, což je v překladu královská hlídka.

Zámek Kynžvart od roku 1623 patřil Metternichům. Barokní zámek si nechal v letech 1681-1691 postavit hrabě Philipp Emmerich. V 19. století byl zámek předělán ve stylu vídeňského klasicismu. Metternichové měli zámek až do roku 1945, pak byl převzat do státních rukou.

Hlavní prohlídková trasa čítá 25 místností, prohlédnete si např. Schodišťovou halu, Temný salónek nebo Malachitový salónek.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA