REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

29. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku je u konce

V minulých dnech se Vsetín stal centrem 29. Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku. Jeho organizace se ujalo město Vsetín ve spolupráci s KČT Valašsko-Chřiby a odborem turistiky TJ Zbrojovka Vsetín.

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku si za dlouhá léta svého konání vybudoval dobré jméno, a cestu na Vsetín si tak každoročně nacházejí turisté z celé naší republiky, ale i ze zahraničí. A nejinak tomu bylo i nyní.

Stejně jako v jiných letech, i letos přijeli zahraniční účastníci: z německých Drážďan, slovenských Košic nebo polských Katowic. Největší dálku k nám vážila turistka z Thajska.

REKLAMA

Celkem se po valašské a slovenské přírodě prošlo 208 přihlášených turistů, ti účastníci, kteří prošli všechny trasy, nachodili celkem 205 kilometrů.

Program 29. ročníku odstartoval v sobotu 13. července prezencí účastníků na městském úřadě a slavnostním zahájením v Domě kultury za účasti představitelů města.

Od neděle až do pátku se turisté podívali na Baťkovou, Vartovnu, Papajské sedlo, Makytu, Velký „Veřovický“ Javorník, Santov, Lysný či na slovenskou Omšenskou babu. „V rámci každého dne byly vyznačeny dvě trasy – kratší o délce 10 – 15 kilometrů a delší o délce 20 – 30 kilometrů,“ vysvětlila jedna z organizátorek z radnice Květa Nepožitková.

Program vyvrcholil ve čtvrtek v malém sále kulturního domu, kde účastníci obdrželi pamětní listy a následoval večer plný zábavy. Nechyběla ani tombola.

Závěrem zbývá jen dodat: Ať žije 30. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku! Jubilejní 30. ročník se bude konat příští rok a to 11. – 18.7. 2020.

Michal Horský, Jana Raszková

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA