Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota leží kousek od Kardašovy Řečice. U zámku jsou dvě placená parkoviště, za které jsem platil asi 40 Kč, takže zase tak levné to není. Asi 300m od parkoviště už stojí most přes „vodní hradbu“ k bráně zámku. Zámek je natřen na krásnou červenou barvu. Později Vám řeknu proč. Osobně si myslím, že hlavní zajímavost tohoto zámku je právě tato neobvyklá červená barva a architektura zvenku. Vnitřní prostory zámku jsou takové… no, nebyl jsem nadchnut. Musím říct, že zámek má snad každý rok nějak přestavěnou expozici a také se mi zdá, že ze zámku mizí některé exponáty. Pokud se nepletu, mám i pocit, že se zkrátil okruh prohlídky.

Průvodkyně byla evidentně brigádnice, která měla trochu problém s některými detaily a také nedokázala kočírovat návštěvníky, kteří byli dost hluční a díky tomu nebylo její projev občas zřetelně slyšet. To mě docela vadilo.

Proč se tedy zámek jmenuje Červená Lhota? No, pramení to z příběhu o muži, který se neustálel modlil a věnoval se spíše náboženství než své ženě. Ta už to jednoho dne nevydržela a popadla krucifix a místo, aby ho vyhodila z okna, tak vyskočila s ním. Na zem podle příběhu dopadl pouze krucifix, po ženě nebyla žádná památka. Jenom červená krev na zdi. Ať se jí pokoušeli umýt, nebo různě odstranit, skvrna se vždy objevila. Proto, se rozhodlo, že zámek se natře na červeno. Od té doby se zámek jmenuje Červená Lhota.

Interneotvé stránky: http://www.cervenalhota.cz/cervena-lhota-zamek.php

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Zámek Blatná

Icon 12.05.2021

Že ho odněkud znáte? No aby ne. Dejte se na chvíli zavřít do hladomorny a spolu s princem ...

Celý článek
Tip na výlet: Zámek Blatná

Písecko – Blatensko

Icon 15.05.2021

Jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje najdete na půli cesty mezi Prahou a Českým...

Celý článek

Orlík – blyštivý klenot nad Orlickou přehradou

Icon 15.05.2021

Orlický zámek, vystavěný na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, dříve připomínal opravdu ...

Celý článek