Skiareál Lipno

Sjezdovky na Lipně jsou vhodné pro úplné začátečníky a občasné lyžaře, stejně tak pro lyžařské fajnšmekry. Každý si najde tu svou, oblíbenou. Celkem zde můžete lyžovat na 13,5 km sjezdovek, vozit se třemi čtyřsedačkovými a jednou dvousedačkovou lanovkou nebo využít výukového hřiště Fox park, které je zdarma a nabízí celkem čtyři pojízdné koberce.  

Před vašim příjezdem na Lipno nemusíte řešit ani nákup výbavy. Jen kousek od centrálního parkoviště se nachází půjčovna INTESRPORT Rent, kde si během lyžařské sezóny můžete zapůjčit jak kompletní sety, tak jednotlivé části lyžařského vybavení. Čekají na vás proškolení pracovníci, kteří poradí s výběrem těch správných lyží nebo snowboardu. Pokud si dovezete vybavení vlastní a budete jej potřebovat pouze připravit na svah, můžete navštívit také místní servis. Vybavení je možné rezervovat on-line a máte tak jistotu, že pro vás bude včas připraveno. Navíc, pokud si zapůjčíte celý lyžařský set, s Lipno.card můžete využít slevu 15 % na skipas.

Lipno.card – skipas i karta plná výhod

Registrovaná karta hosta Lipno.card slouží jako skipas a přináší i mnoho dalších výhod. Po spárování s účtem věrnostního klubu na www.lipnocard.cz umožňuje svému držiteli čerpat další benefity například při návštěvě Stezky korunami stromů, Aquaworldu Lipno nebo pak v létě v Království lesa. Skipas i vstupenky je možné zakoupit online z pohodlí domova a ušetřit tak nejen peníze, ale také čas. Po příjezdu na centrální parkoviště, které je zdarma, jen nazout přeskáče, cvaknout je do lyží a vyrazit na svah.

rodina

Lyžařská škola na Lipně: hlavně, ať to děti na svahu od začátku baví

Lyžařská škola Skischool Lipno poskytuje výuku pro začátečníky i pokročilé, na lyžích i na snowboardu. Vaše děti se naučí lyžovat pod dohledem zkušených instruktorů a také s maskotem lišákem Foxem, s nímž zažijí spoustu zábavy. K privátní a rodinné výuce je samozřejmostí skipas zdarma. Škola využívá svoji část Fox parku i vlastní sjezdovku. Během výuky mají žáci s instruktorem přednostní vstup na lanovku, a tak čas strávený na sjezdovce maximálně využijí.

Stezka korunami stromů nabízí nejen výhledy do okolí

Bezbariérová Stezka korunami stromů je otevřena celoročně a v každém roční období je zážitek z její návštěvy jiný. V zimě stojí za to vidět shora zasněžené vrcholky stromů a zamrzlé lipenské jezero i okolní kopce jižní části Šumavy. Při dobré viditelnosti uvidíte až na 200 km vzdálené vrcholky Alp. Při cestě vzhůru na 40 m věž vás čeká také několik adrenalinových a edukačních zastavení i ptačí stezka. Díky ní se dozvíte mnoho zajímavostí ze života nejen šumavských opeřenců. Z centrálního parkoviště si ke Stezce můžete udělat příjemnou procházku lesem nebo se nechat vyvézt Stazkabusem.

Během své návštěvy Lipna Stezku určitě nevynechejte. Výhledy se neokoukají, adrenalinové zastávky baví děti i dospěláky a ten klid šumavských lesů ve městě prostě nenajdete.

stezka02

Aquaworld Lipno: celoroční centrum nekončících vodních radovánek

Po celodenní lyžovačce je potřeba dopřát tělu trochu odpočinku a regenerace. Vodní ráj Aquaworld Lipno je skvělým místem kam zamířit, a to s celou rodinou. Plavecký bazén pro protažení svalů, vodní skluzavka pro děti, bazén s protiproudem, vířivka pro lehkou masáž, sauny pro regeneraci celého těla i mysli. To vše s nádherným výhledem na lipenské jezero. Přístup do bazénu je umožněn též handicapovaným návštěvníkům díky vodnímu zvedáku Delfín. Při návštěvě Aquaworldu Lipno nezapomeňte využít svou Lipno.card. Sleva na vstupné do bazénu i finské sauny jistě potěší.

Více informací naleznete na www.lipno.info nebo na FB profilu Skiareallipno

Lipno_logo
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Vybavení na turistiku: Vyberte ho správně!

Icon 07.08.2021

Vybrat turistické vybavení se zdá triviální, v praxi to ale tak jednoduché není. Jednak js...

Celý článek

Adventní jarmark řemesel a dovedností na Hradě Litoměřice

Icon 05.11.2021

Adventní jarmark na Hradě Litoměřice nabídne české tradice, vánoční zboží, ukázky řemesel,...

Celý článek
Čertovy hlavy

Čertovy hlavy

Icon 28.06.2021

Správně by se text měl jmenovat spíše výlet za sochami Václava Levého, než jménem jednoho ...

Celý článek

Vydejte se na Mělnicko za tajemstvím koření a vína

Icon 05.08.2021

Mezi Velkým Borkem a Mělnickou Vruticí ve středních Čechách vznikla na obnovené polní cest...

Celý článek

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Icon 09.06.2021

Největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Zveme Vás na návštěvu největšího nest...

Celý článek