Nahlédněte do výroby vánočních ozdob

Chcete pořídit svým blízkým opravdu originální dárek? Toužíte nasát vánoční atmosféru v klidu a pohodě? Kudy z nudy má pro vás báječné tipy, jak strávit adventní čas ve výrobnách vánočních ozdob a přitom nakoupit originální ručně vytvořené vánoční ozdoby.

Zajímá vás, jak vznikají skleněné vánoční ozdoby?

Celý ruční proces od foukání suroviny, stříbření, barvení, dekorování až po balení můžete shlédnout na exkurzi ve firmě Vánoční ozdoby, DUV-družstvo Dvůr Králové nad Labem. Firma pořádá exkurze do výroby pro skupiny nad 15 osob. Exkurze je určena pro ty, kteří chtějí vědět, jak složitým procesem probíhá výroba vánočních ozdob. Exkurze probíhají v pracovních dnech se zahájením od 7.30 – 13.00 hodin. Technologická přestávka 9.00 – 9.30 hodin. Celá prohlídka s odborným výkladem trvá asi 60 minut. Exkurze je nutné rezervovat předem. Ozdoby si můžete vybrat a zakoupit v podnikové prodejně za zvýhodněné ceny.

Toužíte vidět, jak se vyrábí perličkové vánoční ozdoby? Navštivte tradiční ruční výrobu vánočních ozdob ze skleněných perlí Rautis v Poniklé v Podkrkonoší. Vyzkoušet můžete i vlastní šikovnost v kreativní dílně Rautis. Při exkurzi můžete sledovat celý proces výroby, od ručního foukání skleněných perliček přes stříbření a barvení až k samotné montáži ozdoby. Otevřeno je celoročně i o víkendech. Zavřeno je ve dnech 24.-26.12., 31.12. a 1.1. Jako vzpomínku na exkurzi si můžete zakoupit vánoční ozdobu v podnikové prodejně nebo si ji sami, pod vedením zručného pracovníka, smontovat v kreativní dílně. Všechny ozdoby jsou značené logem „Krkonoše – originální produkt®“.

IRISA, výrobní družstvo Vsetín
se specializuje na ruční výrobu skleněných vánočních ozdob a nabízí rozsáhlý sortiment vánočních ozdob v široké barevné škále. V areálu družstva se nachází podniková prodejna, kde si mohou návštěvníci vybrat a zakoupit vánoční ozdoby. Otevřeno je 7 dní v týdnu v době od 8:00 do 20:00. Můžete si zde objednat exkurzi s názornou ukázkou výroby ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob. Na tyto exkurze je nutné se předem objednat. Exkurze se konají každý den a to od 9:00 do 12:00 hod.

Interneotvé stránky: http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Vanocni-ozdoby—exkurze-v-Dvore-Kralove-nad-Labem.aspx?clientcache=0

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

České Velenice

Icon 18.04.2021

České Velenice jsou městem s poměrně krátkou historií. V roce 1870 nebylo na území dnešníc...

Celý článek

Do Harrachova v létě s celou rodinou

Icon 07.05.2021

Harrachov – dovolená plná zábavy a zážitků Harrachov je oblíbeným střediskem zimních sport...

Celý článek

3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Icon 25.04.2021

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na úz...

Celý článek

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Icon 09.06.2021

Největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Zveme Vás na návštěvu největšího nest...

Celý článek

Navštivte jindřichohradeckou hvězdárnu a planetárium v novém kabátě

Icon 07.08.2021

Hvězdárna a planetárium prof. Františka Nušla v Jindřichově Hradci je pojmenována po ...

Celý článek

Strahovská knihovna

Icon 17.05.2021

Strahovská knihovna patří ke Královské kanonii premonstrátů na Strahově. Knihovna v kláště...

Celý článek