Hradišť (rozhledna)

Rozhledna Hradišť, vybudovaná jako součást projektu 7 kadlínských zastavení, je bezesporu zajímavým místem. Ač se v širém okolí rozprostírá typická rovina, výstup na dřevěnou stavbu vám otevře celkem pěkný kruhový rozhled. Skeptik by však mohl prohlásit, že z paty věže není výhled o mnoho horší. Když však uvážíte umístění rozhledny na nejvyšším bodě zdejší terénní vlny, opravdu má svůj smysl.

Dřevěná stavba poctivé konstrukce dosahuje výšky 19 metrů. Budete-li mít štěstí na počasí, tak z vyhlídkové plošiny spatříte Říp, Vrátenskou horu (s velmi zajímavou rozhlednou), Bezděz, Ještěd, Chlum i vrcholky Krkonoš. Vzhledem k okolí krajině však doporučuji rozhlednu navštívit pouze v případě dobré viditelnosti, jinak se vám naskytne pohled pouze na okolní lány.

Přestože důvod je snadno pochopitelný – přitáhnout do Kadlína turisty, trochu mě překvapilo vybudování zdejší naučné stezky nazvané 7 kadlínských zastavení. Ve své podstatě je to pouze maskovací manévr na získání státních dotací. Uvážíme-li, že čtyři zastavení jsou v místním muzeu a ostatní představuje rozhledna Hradišť, zdejší kostel a informační tabule, nepůsobí to příliš dobrým dojmem. Myšlenka je to jistě zajímavá, venkovské muzeum si jistě svojí pozornost také zaslouží. Ale celý dojem degraduje právě ona snaha přizpůsobit projekt podmínkám státních dotací s podtitulem přilákání návštěvníků.

Jak se tam dostanete

Autem do obce Kadlín. Odtud vás navedou dřevěné šipky s popiskem „Hradišť“. Zaparkujte buď na konci obce, případně můžete dojet až k zákazu vjezdu, kde se rovněž dá zastavit. K rozhledně je to pak méně než půl kilometru.

Otevírací doba

duben-říjen: Út-Ne 9-17

Vstupné

jednotné 10 Kč

Interneotvé stránky: http://www.kadlin.cz/

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Do Harrachova v létě s celou rodinou

Icon 07.05.2021

Harrachov – dovolená plná zábavy a zážitků Harrachov je oblíbeným střediskem zimních sport...

Celý článek

3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Icon 25.04.2021

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na úz...

Celý článek

Písecké hory

Icon 16.05.2021

Rozsáhlý přírodní park najdete na východním okraji města Písku. Odtud se táhne zalesněným ...

Celý článek

Olomouc region card. Váš průvodce, kamarád i spořící poradce pro výlety v Olomouci, na Střední Moravě i v Jeseníkách

Icon 02.06.2021

Skryté poklady mezi Olomoucí a Prostějovem Zámek s parkem v Náměšti na Hané se svou j...

Celý článek