Na pěší výlet i s těmi nejmenšími, třeba do Zoo Olomouc

Kam vyrazit s dětmi, aby je to bavilo? Zvířátka mají u dětí vždy úspěch. Na co myslet a co nachystat s sebou, abyste si rodinný výlet s dětmi užili?

Mnoho rodičů vzdává pěší výlety s dětmi předčasně, i když si třeba tuto blahodárnou činnost dříve užívali. Chůze je přitom jedním z nejzdravějších pohybů vůbec jak pro vás, tak pro vaši ratolest. Nebojte se s ní znovu začít a užívat si ji jako rodina! Můžete vyrazit na místa, která byste jako bezdětní nikdy nepoznali a užít si spoustu zábavy.

Pokud se rozhodnete tuto výzvu pokořit, prvním a nejzákladnějším krokem k úspěchu je samozřejmě zajistit vhodné dětské sportovní oblečení a padnoucí dětské boty. Pokud vyberete správně, bahno, potůčky, kamení ani kopce nemůžou vaše dítko zastavit. Na tom, jak vybrat dětskou obuv není nic složitého, vždy je potřeba brát ohled na pohodlí nožičky dítěte.

Pro začátek můžete vyrazit zdolat nějaký cíl blízko vašemu městu či vesnici, kde žijete. Dítě tak aspoň začne lépe, a z jiné perspektivy, poznávat okolí svého bydliště. Tří až čtyřkilometrová procházka bude na první pokus dostatečná a poslouží jako test, jak si vaše dítě s delšími pochody poradí, i když i to je občas nevyzpytatelné.

Někdy se může stát, že nám naše ideály o povedeném výletu překazí vztekání, mrčení pláč nebo „bolavé“ nožičky, ale i tomu se dá bránit. Dobře funguje například udání motivace. Stačí zmrzlina nebo nějaká drobnost, kterou má dítě rádo, na konci cesty. Přínosné může být také přibrat kamarády, protože ve větším počtu se to lépe táhne, a to platí i u dětí.

Jestliže se už cítíte na něco víc, vyrazte třeba do zoo. Kde jinde totiž dítě nachodí tolik kilometrů jako právě v zoologické zahradě, ve které se může pomalu na každém kroku těšit na něco nového. Ideální je například ta olomoucká.

V Zoo Olomouc se nachází 408 druhů a 1739 kusů zvířat. Rozlohu má celkem 42,5 hektarů. Zahrada neleží přímo v Olomouci, ale 8 kilometrů od centra. Přesto je dobře dostupná autem i MHD. Kromě zvířat se v zoo nachází také lanové centrum Lanáček, hřiště a rozhledna. Pokud by dětské nožky potřebovaly již trochu odpočinku, můžete se svést safarivláčkem. Největší atrakcí pro dětí bude nejspíše otevřený pavilon netopýrů, kde vám volně nad hlavou tato noční zvířata létají, a výběhy koz a makaků. Ke kozám můžete vstoupit a nakrmit je pro ně určeným krmivem, které koupíte v nedalekém automatu. Výběh makaků lze projít po poměrně vysoké visuté lávce, což je také dozajista zážitek. V zoo se nachází také dost míst s možností se najíst.

Otevřená je celoročně, ale otevírací doba se liší podle období. Aktuální informace o tom, kdy jí můžete navštívit, ceně a možnostech parkování a aktuálně otevřených pavilonech a výbězích naleznete přímo na stránkách zoo www.zoo-olomouc.cz. Pokud byste si chtěli výlet protáhnout v blízkosti se nachází poutní kostel na Svatém kopečku s krásným výhledem na město Olomouc.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Vsetín

Icon 07.03.2021

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej...

Celý článek

První oficiální dálkový přechod země

Icon 02.02.2021

Za Cestou Českem stojí Martin Úbl ve spolupráci s Klubem českých turistů. Právě tento zkuš...

Celý článek

Rumburk. Malá Paříž severu

Icon 10.03.2021

Přijměte pozvání k výletu do překrásné, téměř panenské krajiny v průniku Lužických hor, Šl...

Celý článek

3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Icon 25.04.2021

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na úz...

Celý článek

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 13.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

Jaké spodní prádlo si vybrat na kolo?

Icon 12.03.2021

Spodní prádlo pokrývá celou první vrstvu oděvu, kterou nosíme přes tělo. Ačkoli se tento k...

Celý článek