Rekreační středisko Zvírotice

Rekreační středisko Zvírotice se nachází v malebné krajině na pravém břehu Vltavy na okraji osady Zvírotice, jedné z pěti částí obce Dublovice (cca 55 km jižně od Prahy).

Rekreační středisko je vám k dispozici po celý rok.

Nabízíme v klidném prostředí možnost pořádat různá firemní školení, školní výlety, školy v přírodě, rodinné rekreace s dětmi, dětské tábory, svatby, rodinné oslavy, narozeniny atd..

Naši hosté mohou u nás využít bohaté turistické pěší stezky nebo projet na kole překrásnou krajinu, jejíž délka cyklotras přes 120 km určitě uspokojí i nejnáročnějšího cyklistu. Je zde také možnost využít hřiště, kde si můžete zahrát volejbal, nohejbal a jiné míčové hry. Můžete si také třeba zapůjčit lodičky, zarybařit si a chytit třeba pořádného kapra nebo štiku! Koupání v řece je možné přímo u našeho objektu, kde je k dispozici i travnatá pláž. V okolí Rekreačního střediska Zvírotice si přijdou na své všichni, kdo mají rádi krásnou přírodu nebo kulturní památky jako například Krčínova tvrz v Křepenicích, Muzeum města Sedlčany a zámek Vrchotovy Janovice. Opravdovým přírodním pokladem, který doporučujeme navštívit, je přírodní rezervace Jezero u Dublovic a Drbákov u Nalžovic.

Ubytovací kapacita je celkem 33 lůžek v jednom sedmilůžkovém, dvou šestilůžkových, třech čtyřlůžkových a jednom dvoulůžkovém pokoji s palandami. Při konání táborů je zde pro případ onemocnění dětí k dispozici dvoulůžkový karanténní pokoj. Sociální zařízení je společné (samozřejmě však pro muže a ženy oddělené). V letních měsících je možno využít rozšíření o 32 lůžek ve dvoulůžkových stanech s podsadou.

Znamenitá česká kuchyně uspokojí každého našeho hosta. Můžeme pro Vás ugrilovat selátko nebo vyudit klobásky. Vše po domluvě s vámi. K dispozici pro Vás máme také společenskou místnost pro 40 osob, která slouží i jako jídelna. Jídelnu však můžeme proměnit na danou akci dle Vašich požadavků. Je zde např. možnost využití tabulí, barevné televize, videa nebo DVD přehrávače. Po domluvě je možno zajistit promítání na plátno, pořádání karaoke show a podobných zábavných akcí!

Také je možnost stravování skupin s vlastním kuchařem formou pronájmu kuchyně včetně vybavení. Ubytování zajišťujeme pouze pro předem objednané skupiny.

Zajímavostí okolo Zvírotic je velmi mnoho. Jsou to například v Bláhově Lhotě roubený mlýn z roku 1798 s původními gotickými portály z roku 1507, dále barokní zámeček v Bolechovicích z poloviny 18. století, a zámecká kaple z roku 1775 s dřevěnou kazatelnou. Také je zde původní tvrz s vodním opevněním v Červeném Hrádku, která byla později přestavěna na zámek.

Nedaleko v Drbákově jsou Albertovy Skály, což je rezervace smíšených porostů, suchomilné vegetace a nachází se zde naučná stezka. V blízkosti můžeme najít Husovu kazatelnu, kde podle pověsti kázal Jan Hus, dále zříceninu hrádku z poloviny 14. století s poetickým jménem – Kozí hřbet. V nedaleké obci Hrazany je pravěké hradiště z doby laténské, kultury strádonické z 1. století př.n.l, což je chráněno pod archeologickou rezervací.

Rovněž Orlická přehrada patří neodmyslitelně do tohoto kraje. Byla zbudována v letech 1954 -1962 a je největší vodohospodářskou stavbou u nás. Tak bychom mohli v tomto výčtu zajímavostí a historických památek pokračovat opravdu dlouho. Pro milovníky této problematiky je jedinečnou příležitostí osobní návštěva tohoto kraje.Ubytovat se v Rekreačním středisku Zvírotice a prozkoumat vše krásné v tomto místě.

Interneotvé stránky: http://www.rekreace-zvirotice.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Do Harrachova v létě s celou rodinou

Icon 07.05.2021

Harrachov – dovolená plná zábavy a zážitků Harrachov je oblíbeným střediskem zimních sport...

Celý článek
Tip na výlet: Zámek Blatná

Písecko – Blatensko

Icon 15.05.2021

Jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje najdete na půli cesty mezi Prahou a Českým...

Celý článek
Čertovy hlavy

Čertovy hlavy

Icon 28.06.2021

Správně by se text měl jmenovat spíše výlet za sochami Václava Levého, než jménem jednoho ...

Celý článek

Strahovská knihovna

Icon 17.05.2021

Strahovská knihovna patří ke Královské kanonii premonstrátů na Strahově. Knihovna v kláště...

Celý článek

Prohlídky Prahy formou hry v mobilní aplikaci

Icon 22.05.2021

Co to je prohlídka s kvizem? Průlomový formát prohlídek s kvízem Jedná se o jedinečný...

Celý článek

S Jakubem Krčínem za čerty krajem kamenů

Icon 30.05.2021

Na samém jižním okraji středních Čech jsou v nádherné krajině rozesety působivé balva...

Celý článek