3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na území kraje se událo mnoho zajímavých historických událostí. Kam vyrazit na výlet?

Kraj je natolik zajímavý, že se vyplatí zde zůstat několik dní. Pokud hledáte ubytování v Karlovarském kraji, vyberte si z místních chat a chalup. Doporučit můžeme relaxační víkend ve dvou nebo týdenní dovolenou, během které stihnete objet všechna 3 místa, která jsme pro vás do článku sepsali.

Mariánské Lázně patří nejhezčí evropská města

Mariánské Lázně patří k nejmladším lázeňským městům na západu Čech. Vyvěrá tu cca 100 minerálních pramenů – 53 pramenů se využívá. K pitným kůrám se hodí těchto 6 pramenů: Křížový, Karolinin, Lesní, Rudolfův, Ambrožův a Mariin pramen. V roce 1805 se pro lázeňské hosty postavil u Křížového pramene dům Zlatá koule. Určitě si prohlédněte místní architekturu – klasicistní a empírové domy, altánky, pavilony a kolonády.

Do Mariánských Lázní nemusíte jet pouze za procedurami, jeďte na celodenní výlety. V okolí najdete mnoho zajímavých míst, která stojí za vaši pozornost. Stačí si vybrat z několika cest – Metternichova, Královská, Edwardova, nebo vás zajímá spíš Goethova cesta?

Park Boheminium – největší evropské miniatury

Víte, že do 4. největšího evropského parku Boheminium míří každý 6. návštěvník Karlovarského kraje? Zamilujete si ho nejen kvůli krásnému zasazení do přírody, ale i kvůli rozsáhlé nabídce miniatur znázorňujících české památky v měřítku 1:25. Nelze se divit, že sem ročně zamíří 130 000 lidí. Díky tomu se stal nejnavštěvovanější atrakcí v Karlovarském kraji.

Prohlédněte si Karlštejn, nechte se oslnit technickou pozoruhodností Ještědu a okouzlete se pohádkovým zámkem Hluboká nad Vltavou. A protože vše zvládnete během jednoho odpoledne, stačí vám malý turistický batoh.

Zámek Kynžvart patřil rodu Metternichů

V lázeňském trojúhelníku najdete překrásný klasicistní zámek, jehož historie je úzce spjata s rodem Metternichů. Nachází se cca 20 kilometrů od Chebu. Od roku 2001 ho najdeme na seznamu národních kulturních památek. Název Kynžvart pochází z německého Königswart, což je v překladu královská hlídka.

Zámek Kynžvart od roku 1623 patřil Metternichům. Barokní zámek si nechal v letech 1681-1691 postavit hrabě Philipp Emmerich. V 19. století byl zámek předělán ve stylu vídeňského klasicismu. Metternichové měli zámek až do roku 1945, pak byl převzat do státních rukou.

Hlavní prohlídková trasa čítá 25 místností, prohlédnete si např. Schodišťovou halu, Temný salónek nebo Malachitový salónek.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Vsetín

Icon 07.03.2021

Město Vsetín leží na úpatí Beskyd a Javorníků v údolí řeky Vsetínské Bečvy, která jej...

Celý článek

Rumburk. Malá Paříž severu

Icon 10.03.2021

Přijměte pozvání k výletu do překrásné, téměř panenské krajiny v průniku Lužických hor, Šl...

Celý článek

Do Moravské Třebové za aktivním vyžitím i relaxací

Icon 13.03.2021

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové...

Celý článek

První oficiální dálkový přechod země

Icon 02.02.2021

Za Cestou Českem stojí Martin Úbl ve spolupráci s Klubem českých turistů. Právě tento zkuš...

Celý článek

Písecko – Blatensko

Icon 15.05.2021

Jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje najdete na půli cesty mezi Prahou a Českým...

Celý článek

Botanická zahrada hl.m. Prahy

Icon 18.04.2021

Botanická zahrada hl. m. Prahy nabízí návštěvníkům unikátní tropický skleník Fata Morgana ...

Celý článek