3 tipy na výlet v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj je plný nádherných zámků, které vás potěší nádhernou architekturou. Na území kraje se událo mnoho zajímavých historických událostí. Kam vyrazit na výlet?

Kraj je natolik zajímavý, že se vyplatí zde zůstat několik dní. Pokud hledáte ubytování v Karlovarském kraji, vyberte si z místních chat a chalup. Doporučit můžeme relaxační víkend ve dvou nebo týdenní dovolenou, během které stihnete objet všechna 3 místa, která jsme pro vás do článku sepsali.

Mariánské Lázně patří nejhezčí evropská města

Mariánské Lázně patří k nejmladším lázeňským městům na západu Čech. Vyvěrá tu cca 100 minerálních pramenů – 53 pramenů se využívá. K pitným kůrám se hodí těchto 6 pramenů: Křížový, Karolinin, Lesní, Rudolfův, Ambrožův a Mariin pramen. V roce 1805 se pro lázeňské hosty postavil u Křížového pramene dům Zlatá koule. Určitě si prohlédněte místní architekturu – klasicistní a empírové domy, altánky, pavilony a kolonády.

Do Mariánských Lázní nemusíte jet pouze za procedurami, jeďte na celodenní výlety. V okolí najdete mnoho zajímavých míst, která stojí za vaši pozornost. Stačí si vybrat z několika cest – Metternichova, Královská, Edwardova, nebo vás zajímá spíš Goethova cesta?

Park Boheminium – největší evropské miniatury

Víte, že do 4. největšího evropského parku Boheminium míří každý 6. návštěvník Karlovarského kraje? Zamilujete si ho nejen kvůli krásnému zasazení do přírody, ale i kvůli rozsáhlé nabídce miniatur znázorňujících české památky v měřítku 1:25. Nelze se divit, že sem ročně zamíří 130 000 lidí. Díky tomu se stal nejnavštěvovanější atrakcí v Karlovarském kraji.

Prohlédněte si Karlštejn, nechte se oslnit technickou pozoruhodností Ještědu a okouzlete se pohádkovým zámkem Hluboká nad Vltavou. A protože vše zvládnete během jednoho odpoledne, stačí vám malý turistický batoh.

Zámek Kynžvart patřil rodu Metternichů

V lázeňském trojúhelníku najdete překrásný klasicistní zámek, jehož historie je úzce spjata s rodem Metternichů. Nachází se cca 20 kilometrů od Chebu. Od roku 2001 ho najdeme na seznamu národních kulturních památek. Název Kynžvart pochází z německého Königswart, což je v překladu královská hlídka.

Zámek Kynžvart od roku 1623 patřil Metternichům. Barokní zámek si nechal v letech 1681-1691 postavit hrabě Philipp Emmerich. V 19. století byl zámek předělán ve stylu vídeňského klasicismu. Metternichové měli zámek až do roku 1945, pak byl převzat do státních rukou.

Hlavní prohlídková trasa čítá 25 místností, prohlédnete si např. Schodišťovou halu, Temný salónek nebo Malachitový salónek.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Mohlo by se vám také líbit

Tip na výlet: Zámek Blatná

Písecko – Blatensko

Icon 15.05.2021

Jeden z nejmalebnějších koutů Jihočeského kraje najdete na půli cesty mezi Prahou a Českým...

Celý článek

Botanická zahrada hl.m. Prahy

Icon 18.04.2021

Botanická zahrada hl. m. Prahy nabízí návštěvníkům unikátní tropický skleník Fata Morgana ...

Celý článek

Do Harrachova v létě s celou rodinou

Icon 07.05.2021

Harrachov – dovolená plná zábavy a zážitků Harrachov je oblíbeným střediskem zimních sport...

Celý článek

Strahovská knihovna

Icon 17.05.2021

Strahovská knihovna patří ke Královské kanonii premonstrátů na Strahově. Knihovna v kláště...

Celý článek

Město Olešnice na Moravě

Icon 10.05.2021

V městečku Olešnici se nachází několik míst, za kterými se stojí vypravit na vycházku. Jso...

Celý článek

Zámek v Mikulově

Icon 12.04.2021

Barokní dominanta jihomoravského Mikulova vás alespoň na chvíli přenese do Itálie. Zámek n...

Celý článek